in

Ze dne na den boháči? Top 10 lidí, kterým se to stalo!

imgur.com pixabay.com
Reklama

Ve škole nás vždy učili, že pokud chceme být bohatí a úspěšní, měli bychom se dobře učit, snažit se a sami se vzdělávat. Jak ale dneska sami poznáte, někdy stačí být jen ve správný čas na správném místě a mohou se dít i milionové zázraky. Však se na dnešní příběhy podívejte sami.

1. Charlie Naysmith, 8letý chlapec z Velké Británie našel na pláži kus ambry nebo-li zvratky velryb v hodnotě 63 000 dolarů.

wikipedia.org

2. Farmář z Austrálie našel kolem svého domu 5,5 kg zlata v hodnotě 315 000 dolarů.

wikimedia.org

3. Britský farmář Peter Whatling s kamarádem Ericem Lawesem našli dřevěnou krabici se šperky a mincemi v hodnotě 15 milionů dolarů.

wikimedia.org

4. Parta dětí z Pensylvánie našla při hraní v opuštěném domě stěnu z mincí v hodnotě 210 000 USD.

pixabay.com

5. Alexander Fleming objevil čirou náhodou penicilin, poté co se vrátil domů a našel špinavou misku plnou bakterií a plísní, kterou zapomněl umýt. Všiml si, že plíseň ve skutečnosti zabíjí bakterie. A díky tomu, že tehdy zapomněl umýt nádobí, máme dnes antibiotika.

wikimedia.org
Reklama

6. Horník z Austrálie našel vzácný velký černý opál v hodnotě více než 3 milionů dolarů.

imgur.com

7. Harry Coover, americký chemik, si vydělal kolem 2,5 miliard dolar za to, že omylem vynalez super lepidlo.

wikimedia.org

8. Inženýr Percy Spencer experimentoval a náhodou zjistil, že magnetron dokáže rozpustit čokoládu. Tento náhodný vynález, který my dnes známe jako mikrovlnku, mu vydělal asi 25 miliard dolarů.

imgur.com

9. Teenager Frank Epperson zapomněl v zimě ve sklenici šťávu s míchací tyčinkou. O 20 let později se „ledová lízátka“ stala opravdu populární a díky tomu nesmírně zbohatl.

pixabay.com

10. John Pemberton vytvořil Coca:Colu jako lék proti bolestem hlavy. Jeho asistent ale omylem prohodil dvě hlavní složky (listy koky a ořechy cola) a smíchal to se sycenou vodou. Zázrak byl na světě!

pixabay.com

Tak to je něco, že? Dokážete si to představit, že byste jen tak šli za svůj dům kopat třeba základy na novu kůlnu a najednou naleznete hned několik kilo zlata? A co byste dělali, kdybyste se jen tak ze dne na den stali boháči?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama