in

Nenechte se okrást! 10+ tipů, jak se chránit před zloději.

brightside.me
Reklama

Každý rok dochází asi k 2,5 milionu vloupání, přičemž více než 65% z nich jsou mířené na vykrádání domácnosti. Průzkum ukázal, že 46,9% účastníků nemá nainstalovaný bezpečnostní systém. 17,2% dotázaných také uvedlo, že nezamykají své přední dveře, když jsou uvnitř svých domovů. A i když to nezní jako něco strašného, může to být velmi nebezpečné, protože 34% zlodějů si jako vstupní bod právě vybírá přední dveře. Jak se tedy chránit? Pár rad se dozvíte dnes v tomto článku.

1. Nezveřejňujte na sociálních médiích informace o svém pobytu.

brightside.me

2. Nechte rádio zapnuté, když jste mimo domov.

brightside.me

3. Zaparkujte auto na příjezdové cestě.

Pokud plánujete odjezd na několik dní nebo dokonce týdnů, může vaše prázdná příjezdová cesta sloužit jako pozvánka pro zloděje. Pokud je to možné, měli byste požádat své sousedy, aby zaparkovali svá auta na vaši příjezdovou cestu. Můžete také požádat člena rodiny, aby se každý druhý den zastavil u vašeho domu a zkontroloval váš majetek.

brightside.me

4. Skartujte důvěrné papíry, které už nepotřebujete.

Krádež identity může znít jako něco, co by se stalo jen ve filmu, ale ve skutečném životě je to velmi běžné. Proto byste měli zlikvidovat veškeré dokumenty, které již nepotřebujete. A pokud je opravdu potřebujete, měli byste je odložit na bezpečné místo, kde je zloději budou mít problém najít.

brightside.me

5. Přidejte do svých oken bezpečnostní fólii.

brightside.me
Reklama

6. Vytvořte návnadu umístěním některých cenností na zjevné místo.

Někdy se zloděje nenechá odradit alarmem nebo bezpečnostními kamerami. Vtrhnou dovnitř tak rychle, jak jen mohou, a popadnou vše, co najdou, než bude policie upozorněna. A protože nemají moc času, zamíří k nejběžnějším úkrytům, jako je noční stolek nebo skříň. Vezměte krabici a vložte do ní nějaké falešné peníze, šperky a nesmyslné papíry a nechte je si myslet, že ukradli cenné věci.

brightside.me

7. Kupte si televizní simulátor.

brightside.me

8. Zavěste své číslo domu na velkou přehlednou desku.

Lupiči si obvykle vybírají domy, jejichž adresy není snadné najít. Proto je užitečné zavěsit číslo vašeho domu na velkou desku na přední stěnu a také na poštovní schránku.

brightside.me

9. Pořiďte si SOS tlačítko.

Představte si, že by do vašeho domova měl vniknout vetřelec a vy se schovávali ve své ložnici. Pokud budete mít u sebe SOS tlačítko, bude snazší zkontaktovat policii.

brightside.me

10. Nezveřejňujte obrázek svých klíčů na sociální sítě.

Někdy lidé ukazují své klíče online, aniž by si to uvědomili, a je to něco, co je může potenciálně ohrozit. Přesněji řečeno, někdo, kdo sleduje každý váš pohyb, si může vytvořit kopii vašich klíčů pouze z fotografie. Jediné, co potřebují, je aplikace, která naskenuje klíč, podle čehož si pak vytvoří duplikát.

brightside.me

11. Seznamte se se svými sousedy.

V malých komunitách se vloupání zdá být docela neobvyklé. Je to proto, že všichni jsou navzájem se vším obeznámeni a záleží jim na blahobytu všech. I když jste pryč, váš soused bude dávat pozor na podezřelé lidi, kteří by mohli ohrožovat váš domov.

brightside.me

12. Umístěte sklenici korálků za vaše dveře.

Ať už jste doma nebo v nějakém bytě, můžete si hned za své přední dveře dát sklenici plnou korálků. Pokud někdo vstoupí do vašeho domu, s největší pravděpodobností rozsype korálky naprosto všude. Určitě se pokusí je všechny posbírat, ale pravděpodobně jim některé budou chybět. Pokud tedy víte přesné číslo, budete vědět, že někdo narušil váš osobní prostor.

brightside.me

Nevíme, co na to říkáte vy, ale podle nás jsou korálky také skvělá alternativa k alarmu, a to i když jste doma. Pokud uslyšíte, jak korálky padají na podlahu, budete upozorněni, že se do vašeho domova se právě vloupal potenciální zloděj. Tedy pokud nemáte hned za dveřmi koberec. A co vy a vaše originální opatření před zloději?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama