in

Cítíte se OHROZENI? Top 10 tipů, jak zůstat venku v BEZPEČÍ.

brightside.me
Reklama

Vědět, jak bojovat a bránit se, může být život zachraňující dovednost. Ale než na to přijde, můžete udělat několik věcí, aby bylo prostředí kolem vás bezpečnější, nebo alespoň nějak minimalizovat to riziko, že skončíte v nebezpečné situaci. Takové zdánlivě nedůležité věci, například to, jakým směrem máte jít po ulici nebo jak nenápadně sledovat své okolí v odraze, vám mohou skutečně pomoci. Tyhle s ještě další tipy si řekneme dnes. 

1. Choďte v opačném směru provozu.

Chůze stejným směrem jako je provoz, dává řidičům příležitost zastavit vedle vás, následovat vás nebo vás dokonce chytit a strhnout z chodníku. Chůze proti provozu, však znamená, že vždy uvidíte, kdo proti vám přichází nebo přijíždí. Může to být snadný a praktický způsob, jak se při chůzi na ulici udržet v bezpečí.

brightside.me

2. Pomocí stínů a odrazů kontrolujte své okolí.

Když jste venku, je obecně dobré být prostorově zorientován. Může vám to pomoci zjistit, kdo je kolem vás, zvláště pokud jste v situaci, kdy máte pocit, že vás někdo sleduje. Například nebude vypadat vůbec podezřele, pokud se zastavíte a podíváte se do výkladní skříně, abyste diskrétně zkontrolovali, kdo je kolem vás na ulici.

brightside.me

3. Otočte se, pokud si myslíte, že vás někdo sleduje.

Pokud se nacházíte na veřejném prostranství, pak je to vhodné, protože se na osobu můžete dobře podívat. To vám pomůže zapamatovat si, jak vypadá a co má na sobě. To může dotyčného odradit, pokud ví, že jej můžete později snadno identifikovat, díky čemuž jste se stali obtížným cílem.

brightside.me

4. Neřičte: „Stop!“, ale „Pomozte mému dítěti!“. To až pomůže.

Bohužel křičel: „Pomoc!“ nemusí nutně získat pozornost lidí kolem vás. Spíše byste měli křičet něco emotivnějšího, abyste upoutali pozornost, například: „Pomozte mému dítěti!“ nebo dokonce „Pozor, hoří!“ To spíše přiměje lidi, aby se na vás podívali a přijali vaši pomoc, když to budete potřebovat.

brightside.me

5. Skryjte všechny své pěkné šperky ve veřejné dopravě.

Důvodem je to, že můžete nimi na sebe zbytečně upozorňovat, protože se tak můžete nevědomky stát něčím terčem. Svůj pěkný prsten můžete otočit, náhrdelník si zastrčit pod šaty a náušnice si sundat. Zkuste zakrýt všechny honosné předměty, které nelze snadno odstranit. To vám pomůže zapadnout do davu, pokud lupiči prohledávají oblast pro možnou oběť.

brightside.me
Reklama

6. Pokud se někdo zeptá, kam máte namířeno dál, řekněte že do nemocnici.

Někdy jsou lidé trochu přátelští nebo koketní a říct jim, že vás to nezajímá, nestačí. V takovém případě jim můžete říci, že jste mířili do nemocnice, abyste jim zabránili, aby šli spolu s vámi. To většinu lidí odradí, protože nikdo není rád v nemocnici. Nemocnice je také bezpečná budova s ​​bezpečnostními složkami, personálem a kamerami všude kolem.

Takže, kam máš namířeno teď? – Do nemocnice.

brightside.me

7. Uložte si hotovost do balíčku žvýkaček.

Uložení všech vašich peněz na jednom místě vás může dostat do obtížné a zranitelné pozice, pokud dojde ke krádeži nebo ztrátě. Místo toho se ujistěte, že máte hotovost vždy uloženou i někde jinde na sobě. Může to být v rukojeti kartáče na vlasy, staré nádobce na deodorant nebo v pouzdru na brýle. Tímto způsobem, pokud budete někdy přepadeni, nebudete muset předat veškerou hotovost.

brightside.me

8. Když jdete ve tmě, nedívejte se do telefonu. Přestáváte díky tomu vnímat okolí.

Důvodem je, že upozorňuje na sebe a ukazuje komukoli ve vašem okolí, že nesledujete své okolní prostředí na 100%. Za prvé, váš obličej bude osvětlen na míli daleko vaší mobilní obrazovkou. Za druhé, kvůli tomu se vaše oči nedokážou dostatečně rychle přizpůsobit tmě, pokud se k vám někdo přiblíží, když jste vyrušeni. A za třetí se díky tomu stanete zranitelným a terčem.

brightside.me

9. Požádejte ostrahu nebo kolegu, aby vás doprovodil k autu.

Je důležité si uvědomit, že pokud se někdy budete cítit nejistě nebo se obáváte, že půjdete do svého auta sami, může vás doprovodit ochranka nebo známí kolega. To je zvláště užitečné, pokud je tma a parkoviště není dobře osvětlené nebo je prázdné. Nebo jste si možná všimli někoho postávajícího v okolí, kdo vám způsobuje divný pocit a nepohodlí.

Děkuji ti, Steve! – Žádný problém. Uvidíte se zase zítra.

brightside.me

10. Před vstupem do taxíku zkontrolujte dětskou pojistku.

Takováto drobnost vás může varovat před automatickým zamykáním v autě a neschopností vystoupit, i když je vůz zastaven. Chcete-li zkontrolovat dětskou pojistku, musíte otevřít zadní dveře a hledat malý spínač na jejich okraji. U přepínače uvidíte štítek „otevřeno / zavřeno“ nebo „zapnuto / vypnuto“, který vám sdělí, zda jej řidič zapnul nebo ne.

brightside.me

Už jste někdy slyšeli o těchto tipech pro vaše větší bezpečí nebo jste dokonce už i nějaký z nich využili? A myslíte si, že by do tohoto seznamu měly být přidány ještě jiné a další body? Neváhejte se s námi o tom pobavit.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama