in

Nejdelší skleněný most na světě jen pro odvážné

twitter.com
Reklama

Zatímco v Česku nedávno turistům zpřístupnili nejdelší visutý most na světě Sky Bridge 721, ještě pár dní před ním ve Vietnamu otevřeli sice o něco kratší, ale zato nejdelší skleněný most na světě. Zatím ještě nebyl oficiálně potvrzen, aby mohl být zapsán v Guinnessově knize rekordů, v plánu je to však ještě v květnu. Od roku 2020 drží světový rekord 526 metrů dlouhý skleněný most v provincii Guangdong v Číně.

Unikátní skleněný most se jmenuje Bach Long Bridge a měří 632 metrů. Název můžeme přeložit jako white dragon, tedy bílý drak, čemuž samozřejmě odpovídá i jeho barva. Turisté mají na mostě úžasný výhled do okolí i 152 metrů přímo pod sebe díky tvrzenému sklu, po kterém se prochází.

Dno mostu tvoří tři vrstvy skla, každé z nich je tlusté čtyři centimetry. Pokud by praskla jedna vrstva, další dvě jsou přesto dost silné, aby lidi unesly. Při testování nosnosti před otevřením se po mostě dokonce projelo pár těžkých vozů. Most unese najednou až 450 lidí.

Bach Long Bridge je v pořadí třetím skleněným mostem ve Vietnamu. Jeho výstavbou se mimo jiné snaží přitáhnout více nejen zahraničních turistů, kterých během dvou let pandemie Covid-19 značně ubylo. V Číně je skleněných mostů odhadem kolem 2300, tím prvním, který začal tuto “mánii” byl Zhangjiajie bridge v provincii Hunan v roce 2016.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený travelspoc (@travelspoc)

Po oficiálním potvrzení do Guinnessovy knihy rekordů se Vietnam dočká zajímavého prvenství, které bude stát za návštěvu už jen kvůli výhledu. Ale chce to odvahu. Šli byste se na takový most projít? Nebo vám stačí ten náš nejdelší na Dolní Moravě?

Čerpali jsme z denik.cz, thenationalnews.com

Reklama