in

Guinnessův rekord: NEJVĚTŠÍ pes SVĚTA je Zeus z Texasu!

instagram.com instagram.com
Reklama

Když řekneme velký pes, většina z nás si vybaví plemena jako irský vlkodav, anglický mastif, bernardýn, kavkazský pastevecký pes či doga. A právě německá doga se opět pyšní titulem největšího žijícího psa na světě. Oficiálně se jím stal dvouletý Zeus z Bredfordu v americkém Texasu. V kohoutku měří neskutečných 104,6 cm! Rekord Zeus drží od 22. března, kdy jeho výšku potvrdil veterinář. Majitelkou psa je Brittany Davis s rodinou. Mít německou dogu byl její sen, ke kterému jí pomohl bratr, když jí přinesl osmi týdenní štěně. Již od štěněte byl prý velký a měl obrovské packy.

Kdo někdy potkal toto plemeno na ulici, jistě ví, že jsou to opravdu obři. Ale jak majitelé dog s oblibou říkají jsou to „něžní“ obři. Ač se to na pohled nezdá, německá doga má úžasnou, vyrovnanou povahu. Jsou to psi velmi společenští a laskaví, skvělí k dětem. Sama Brittany zmiňuje, že je Zeus tvrdohlavý, ale má rád každého koho potká. Také je velmi rád středem pozornosti. Na otázky lidí jako třeba: „To je kůň? Kde máte sedlo?  Můžu se na něm svést?“ si už zvykli, berou je s humorem a na každou samozřejmě odpovídají „Ne“.

Nejoblíbenější člen domácnosti je pro Zeuse náctiletý syn, se kterým jsou velcí parťáci. Doma mají ještě tři australské ovčáky a kočku, což je velký výškový rozdíl. I přesto je Zeus s jedním ovčákem nejlepší kamarád. Brittany říká, že na procházkách často slýchala: „To je největší pes, jakého jsem kdy viděl.“ A teď jim může v klidu odpovědět: „Ano, to opravdu je.“

Celá rodina je na to, že je Zeus světový rekordman, náležitě pyšná. Pokud si to chcete velikostně představit, Zeus používá umyvadlo jako svou misku na vodu. Největším psem na světě vůbec byla jiná německá doga Zeus, která zemřela v roce 2014. Ten měřil 111,8 cm a dožil se pěti let. Jedno z úskalí vlastníků velkých plemen je bohužel to, že se například doga dožívá v průměru šesti až osmi let. Je to tak trochu daň za jejich velikost.

Tak co? Umíte si představit sdílet domácnost s jedním takovým obrem?

Čerpali jsme z people.com

Reklama