in ,

Kdo šéfuje světu? Top 10 nejbohatších lidí planety!

twitter.com twitter.com
Reklama

Seznam nejbohatších lidí světa každoročně sestavuje od roku 1987 americký časopis Forbes. Do seznamu zahrnuje osoby, které mají majetek alespoň ve výší jedné miliardy amerických dolarů. A kdo se do tohoto žebříčku dostal za rok 2023? Na to se podíváme dnes!

10. Steve Ballmer – aktuální majetek: 80,7 mld. dolarů

Steve je americký manažer, který byl do února 2014 výkonným ředitelem společnosti Microsoft, jejíž podíl dodnes vlastní.

9. Mukeš Ambani – aktuální majetek: 83,4 mld. dolarů

Mukeš je indický podnikatel a ropný magnát.

8. Carlos Slim Helú (uprostřed) – aktuální majetek: 93 mld. dolarů

Carlos je mexický podnikatel, který vlastní telekomunikační firmy jako je Telmex enbo América Movil, dříve Teléfonos de Mexico.

7. Michael Bloomberg – aktuální majetek: 94,5 mld. dolarů

Michael založil finanční informační, softwarovou a mediální firmu, Bloomberg LP, ve které sám strávil dvacet let jako předseda a generální ředitel.

6. Bill Gates – aktuální majetek: 104 mld. dolarů

Billa bezesporu zná každý. Je to americký podnikatel, investor a někdejší spoluzakladatel společnosti Microsoft.

Reklama

5. Warren Buffett – aktuální majetek: 106 mld. dolarů

Warren je americký investor, obchodník a miliardář. Vydělal si své jmění tím, že se spoléhal na investování v ten pravý čas.

4. Larry Ellison – aktuální majetek: 107 mld. dolarů

Larry je podnikatel, spoluzakladatel a výkonný ředitel Oracle Corporation, jež je největším dodavatelem databázového softwaru a podnikových aplikací na světě.

3. Jeff Bezos – aktuální majetek: 114 mld. dolarů

Jeff je americký podnikatel, velkoakcionář, zakladatel, prezident a výkonný ředitel a internetového portálu obchodního řetězce Amazon.com.

2. Elon Musk – aktuální majetek: 180 mld. dolarů

Elon je americký inženýr a podnikatel, který stál u vzniku automobilky Tesla, založil kosmickou společnost SpaceX a v minulosti i spoluvlastnil internetový platební systém PayPal.

1. Bernard Arnault s rodinou – aktuální majetek: 211 mld. dolarů

Bernard je francouzský podnikatel, inženýr a předsedou představenstva LVMH, do kterého patří značky jako například Louis Vuitton, vína Moët & Chandon, koňaku Hennessy a tak dále.

Nevíme jak vy, ale nás žebříček poněkud překvapil. Nejen, že jsme si mysleli, že na prvním místě bude Elon, ale hlavně jsme nikd nenašli zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. A co říkáte vy na tyto boháče?

Tématem jsme se inspirovali na forbes.cz

Reklama