in

Trojúhelník smrti: Má ho každý z nás! Kde jej najdeme a proč si dávat pozor na akné?

pixabay.com
Reklama

Možná vás dramatický název “trojúhelník smrti” trochu vyděsil a představujete si všemožné akční scény z napínavých filmů, ale pravda je poněkud jinde. Nejedná se o žádnou super schopnost nebo nebezpečnou zbraň, nýbrž o část našeho obličeje, se kterou není radno si zahrávat.

Určitě znáte ten pocit, když se vrátíte domů z dlouhého dne a jdete do koupelny, abyste ze sebe udělali člověka a hodili se od domácí pohody. Jenže co se nestane. Podíváte se do zrcadla a nejednou to uvidíte – pupínek na nose čekající na vaše vymáčknutí. Jelikož se zhrozíte, s čím jste to celý den chodili na obličeji, zřejmě si i zapomenete umýt ruce a hned se vrhnete do mačkání. To ale nevíte, že si celkem zahráváte.

pixabay.com

Všechny dámy se určitě shodnou na tom, že takový hnisavý pupínek je nejhorší právě v oblasti ve tvaru rovnoramenného trojúhelníku, jehož vrchol začíná mezi naším obočím a končí svojí podstavou až na bradě. Nejenom že je tato oblast velmi citlivá a bolestivá, ale zároveň i nebezpečně umístěná. Jedná se totiž o místo na našem obličeji, které se svým přístupem nachází nejblíže k našemu mozku. A proto, i když je používání různých kovových nástrojů na propichování velmi trendy, možná bude lepší se jim vyhnout.

Pokud používáte různé nástroje na odstraňování pupínků, které pravidelně nedesinfikujete nebo je snad mačkáte svýma rukama bez toho, aniž byste si je umyly, zahráváte si se svým zdravím. Díky nejkratšímu spojení s vaším mozkem se totiž právě touto cestou při nedostatečné desinfekci dostanou bakterie do těla velmi snadno a co více, rovnou pod nos vašemu řídícímu centru.

“Vyberete-li si oblast trojúhelníku smrti, máte riziko, že pokud infekce překročí kůži, dostane se až do vašeho mozku. Pokud se zánět rozšíří, existuje potenciál možnost, že se to celé vyvrbí až ve slepotu nebo mrtvici,” řekl dermatolog Dr. Mehmet Oz

I když víme, že se jedná jen o velmi vyhrocené a vzácné případy, kdy hygiena a zanícení pupínek jsou na té nejhorší úrovni, stejně si příště mačkání akné v této oblasti velmi dobře rozmyslíme. A co vy?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama