in

Jak na ŠKŮDCE ve vašem domě? Přinášíme 7 TIPŮ, jak jim předejít!

brightside.me
Reklama

Při hledání potravy a přístřeší se může jednou za čas u vás v domě usadit určitý druh hmyzu, který si zde najde ideální místo k životu. Bohužel tito škůdci nejsou v našich domech úplně vítaní, protože ničí rostliny, dřevo a taky přenáší různé infekce. Přečtěte si našich 7 užitečných tipů, díky kterým můžete hmyzu v domácnosti jednoduše předejít.

1. Zbavte se starých knih.

Jakýkoliv starý papír může lákat hmyz. Ať už jde o staré knihy, noviny nebo hromady dopisů. Například švábi milují celulózu, proto starý papír vyloženě vyhledávají.

brightside.me

2. Používejte LED žárovky.

Jsou i LED světla, která taktéž mohou hmyz přitahovat. Nicméně většina LED žárovek je přizpůsobena tak, aby bílé světlo, které produkují, bylo spíše směsí různých barev – to spolehlivě hmyz odpuzuje.

brightside.me

3. Vyhněte se bílým rámům oken.

Bílá a světle žlutá barva přitahuje malé broučky a komáry, proto doporučujeme zvolit barvy jiné, konkrétně zelená a modrá je pro hmyz nejméně atraktivní.

brightside.me

4. Vyhoďte kartonové krabice.

Brouci, konkrétně švábi, milují kartonové krabice. Přesně tento materiál je ideální pro jejich život, protože ho mohou nasytit svými sekrety a tak přilákat další hmyz.

brightside.me

5. Pozor na zvýšenou vlhkost.

Všichni škůdci milují vlhká místa, protože jsou opět ideálními podmínkami pro jejich život. Vlhkosti je dobré se opravdu vyhnout, protože nejen že láká hmyz, ale taky ji mají rády plísně.

brightside.me
Reklama

6. Pečujte o své květiny.

Dejte si obzvlášť pozor na to, aby květiny měli dostatek vody. Na druhou stranu si zkontrolujte, že voda neodtéká až na talířek, na kterém máte květinu umístěnou.

brightside.me

7. Pozor na jídlo a pití.

Pokud máte doma přezrálé ovoce nebo zeleninu, vyhoďte je. Taky moc dlouho nenechávejte otevřené různé slazené nápoje, jako třeba sirup.

brightside.me

Jednoduché, že? Asi nejdůležitější a nejproblematičtější bude udržet vhodnou vlhkost prostředí. Nicméně, i to se dá! Doufáme, že si z toho alespoň něco vezmete a nebudete muset těmto problémům nikdy čelit.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama