in

Až desetimilionové výplaty? Žebříček Top 10 nejúspěšnějších českých influencerů!

instagram.com instagram.com
Reklama

Už jste někdy přemýšleli, kolik si je schopen vydělat váš oblíbený influencer? Magazín Forbes každoročně sestavuje žebříček influencerů na základě čistého výdělku. Do výdělku se zahrnují spolupráce reklamních tvůrců, YouTube, Twitch, Merch a plno dalšího… Jak to dopadlo tento rok? Pojďme se na to podívat!

10. Jakub Steklý – Stejk – 11 milionů korun za uplynulých 12 měsíců

Stejk je česká veřejně známá osobnost působící zejména na YouTube, kde má 1,17 milionů sledujících. Na Instagramu jej sleduje 554 tisíc fanoušků a i na Tiktoku s 176 tisíci odběrateli se těší velké oblibě. Zaměřuje se hlavně na zábavná videa, zajímavosti o filmech či známých osobnostech. Navíc jej můžeme i vidět spolu s Martinem Molnárem v jednom z nejoblíbenějších českých podcastů a to v Hype-Cast Podcast.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Stejk Steklý (@stejkstudio)

9. Ondřej Koběrský – 13,5 milionů korun za uplynulých 12 měsíců

Ondřej Koběrský je tvůrce známý zejména na YouTube, kde má 60 tisíc sledujících. Na Instagramu jej sleduje 35 tisíc fanoušků a na Tiktoku má něco okolo 20 tisíc odběratelů. A jak o sobě říká: “Jsem právník, kterého baví investice a rád o nich mluví a vzdělává ostatní.”

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ondřej Koběrský (@kobeon_)

8. Erik Meldik – 14 milionů korun za uplynulých 12 měsíců

Erik Meldík začínal již před dlouhou dobou ve spolupráci s jeho kamarádem Čeňkem Stýblem na kanále Viralbrothers. Spoluautor známých debilních keců se dnes věnuje převážně videím, jež jsou zaměřeny na začínající investory na kanále Erik investor, kde má na YouTube 175 tisíc sledujících. Na Instagramu jej dále sleduje 620 tisíc fanoušků a na Tiktoku má úctyhodných 214 tisíc odběratelů.

7. Petr Jirák – Xnapy – 14 milionů korun za uplynulých 12 měsíců

Xnapy dříve začínal jako hráč League of Legends, avšak poté svůj talent nalezl v komentování profesionálních zápasů téže hry. Zkuste někdy zavítat na stream tohoto člověka a zjistíte, proč je tento člověk tak populární. Konkrétně na YouTube 105 tisíc sledujících, na Instagramu jej sleduje 59 tisíc fanoušků, na Tiktoku něco okolo 20 tisíc odběratelů a na Twitchi, jeho hlavní platformě, má 193 tisíc sledujících.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Peter Jurka (@xnapycz)

6. Vojtěch Fišar – Agraelus – 15 milionů korun za uplynulých 12 měsíců

Nejslavnější český streamer Agraelus. Na serveru YouTube vlastní kanál Agraelus, dříve Agraelovo Let’s Play Šílenství, Agraelus reakce a Agraelovo stream šílenství, na kterých má v součtu zhruba 961 tisíc sledujících. Dlouhodobě svou pravou identitu utajoval pod maskou. Odhalil ji 3. března 2018 na svém kanálu na serveru Twitch, kde má nyní okolo 637 tisíc odběratelů. Na dalších platformách jako je Instagram nebo TikTik má úžasných 201 tisíc a 44 tisíc fanoušků.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vojtěch Agraelus Fišar (@vojtechagraelus)

Reklama

5. Jan Macák – MenT – 15 milionů korun za uplynulých 12 měsíců

Známý český youtuber a influencer. Své první video publikoval na YouTube ve svých 12 letech v roce 2009. V roce 2017 tak přesáhl na svém YouTube kanále MenT hranici 1 milionu odběratelů. Momentálně se věnuje převážně natáčení her a v součtu má na všech svých YouTube kanálech okolo 2,05 milionů fanoušků. Dále jej najdeme lae i na TikToku, kde má 66 tisíc sledujících či na Instagramu, kde se těší neskutečnými 878 tisíci odběrateli.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený MenT | Jan Macák (@ment97)

4. Jan Mariánek – Jon Marianek – 16 milionů korun za uplynulých 12 měsíců

Jon Marianek je nejen v poslední době velmi diskutovaný český youtuber žijící v USA, kterého ale všichni známe hlavně jako pracovní partnera slavného amerického tvůrce Jakea Paula. Charakteristický je svými kontroverzními názory na Česko a tvorbou zaměřenou hlavně na luxusní životní styl v Americe. Na YouTube má k dnešnímu dni 587 tisíc odběratelů, ale díky jeho snaze dostat se co nejrychleji na vrchol, se toto číslo každý den mění. Dále pak na TikToku či Instagramu má 352 tisíc a 325 tisíc fanoušků.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jon Marianek (@jonmarianek)

3. Štěpán Buchta – Baxtrix – 17 milionů korun za uplynulých 12 měsíců

Podobně jako Xnapy, Baxtrix dříve začínal na hře League of Legends, ve které se stal i mistr České republiky. Tuto hru taktéž pravidelně streamoval na platformě Twitch. Dnes je aktivní zejména na YouTube, kde tvoří nyní již převážně anglická videa a těší se 873 tisíci sledujícími. I na Instagramu sklízí velký úspěch. Zde jej sleduje 445 tisíc fanoušků.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Štěpán (@baxtrix)

2. Taras Povoroznyk – Tary – 21 milionů korun za uplynulých 12 měsíců

Český youtuber a vloger ukrajinského původu. Přezdívka Tary se odvíjí od jeho jména Taras. Od jiných českých youtuberů se lišil tím, že dříve vytvářel videa o parkouru a propagoval aktivní život a pohyb. Nyní se zaměřuje na tvorbu vlogů z každodenního života či pořádáním dětských táborů. Je znám svými kontroverzemi jako například dnes již smazané video “Jsem pirát silnic” a další. Na YouTube má tak k dnešnímu dni 1,17 milionů sledujících, na TikToku 1,2 milionů fanoušků a na Instagramu 626 tisíc odběratelů.

1. Filip Zima – FiZi – 24 milionů korun za uplynulých 12 měsíců

FiZiho jistě všichni znáte. Často natáčí šílená videa pro děti, kde se svoji FiZi Crew dělají opravdové šílenosti. Jedním z jeho největších úspěchů jsou videa z vířivky a poté jeho song Planeta Zombie. Podle časopisu Forbes si vydělává nejvíce skrze svůj e-shop prodejem merche či spoluprací se značkou Fanta. Na YouTube tak má 887 tisíc sledujících, na TikToku 481 tisíc a na Instagramu úctyhodných 126 tisíc fanoušků.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FIZIstyle | Filip Zima (@silenyfizi)

Jak jste si mohli všimnout, letos máme žebříček čistě v pánské režii. V minulém roce se zde umístila i nejvýdělečnější česká youtuberka Anna Šulc, jejích výdělek se pohybuje okolo 6 milionů. Tentokrát by však nedosáhla ani na poslední místo, kterému kraluje Stejk s 11 miliony.

A co říkáte na tento žebříček vy? Čekali jste zde někoho jiného?

Čerpali jsme z seznamzpravy.cz

Reklama