in

Až 20.000.000 Kč ročně? Žebříček top 10 nejvýdělečnějších českých influencerů.

instagram.com instagram.com
Reklama

Už jste někdy přemýšleli, kolik si je schopen vydělat váš oblíbený influencer? Magazín Forbes každoročně sestavuje žebříček influencerů na základě čistého výdělku. Do výdělku se zahrnují spolupráce reklamních tvůrců, YouTube, Twitch, Merch a plno dalšího… Jak to dopadlo tento rok? Pojďme se na to podívat!

10. Anna Šulcová – 810 tisíc odběratelů (TT) – 6 milionů kč

Anička Šulcová je česká influencerka působící zejména na Instagramu a Tiktoku, ale také na YouTube. Na TikToku se zaměřuje na zábavná videa a na YouTube můžeme spatřit její cestovní a fashion videa. Na Instagramu se věnuje spolupracím, ale taktéž jejímu osobnímu životu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Anna Šulcová (@anasulcova)

9. Veronika Biasiol – 190 tisíc odběratelů (IG) – 6,5 milionů kč

Veronika Bassiol je modelka, návrhářka, blogerka a youtuberka Veronica Biasiol se narodila 2. září 1998 v Liberci. Vede podcast Honey Talk, kde si zve zajímavé hosty. Na Instagramu můžeme spatřit její fotky z osobního života a taktéž modeling.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený VERONICA BIASIOL (@veronicabiasiol)

8. Karel Kovář – Kovy – 885 tisíc odběratelů (YTB) – 7 milionů kč

Kovyho určitě nemusíme představovat. Velký český Youtuber točící různé sketche, srandovní a názorová videa o politice. Jeho nejsledovanější video je nyní už 5 let stará parodie na píseň Despacito.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kovy / Karel Kovář (@kovy_gameballcz)

7. Erik Meldík – 2,5 milionů odběratelů (TT) – 9 milionů kč

Erik Meldík začínal již před dlouhou dobou ve spolupráci s jeho kamarádem Čeňkem Stýblem na kanále Viralbrothers. Spoluautor známých debilních keců se dnes věnuje převážně videím, jež jsou zaměřeny na začínající investory na kanále Erik investor.

6. Petr Jirák – Xnapy – 185 tisíc odběratelů (Twitch) – 12 milionů kč

Xnapy dříve začínal jako hráč League of Legends, avšak poté svůj talent nalezl v komentování profesionálních zápasů téže hry. Zkuste někdy zavítat na stream tohoto člověka a zjistíte, proč je tento člověk tak populární.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Peter Jurka (@xnapycz)

Reklama

5. Jan Macák – MenT – 1,4 milionů odběratelů (YTB) – 12 milionů kč

Známý český youtuber a influencer. Své první video publikoval na YouTube ve svých 12 letech v roce 2009. V roce 2017 tak přesáhl na svém YouTube kanále MenT hranici 1 milionu odběratelů. Momentálně se věnuje převážně natáčení her, např. GTA V a další…

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený MenT | Jan Macák (@ment97)

4. Vojtěch Fišar – Agraelus – 600 tisíc odběratelů (Twitch) – 13 milionů kč

Nejslavnější český streamer Agraelus. Na serveru YouTube vlastní kanál Agraelus, dříve Agraelovo Let’s Play Šílenství, Agraelus reakce a Agraelovo stream šílenství. Dlouhodobě svou pravou identitu utajoval pod maskou. Odhalil ji 3. března 2018 na svém kanálu na serveru Twitch, kde uvedl své pravé jméno i přibližný věk a bydliště.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vojtěch Agraelus Fišar (@vojtechagraelus)

3. Taras Povoroznyk – Tary – 1 milion odběratelů (YTB) – 14 milionů kč

Český kontroverzní youtuber a vloger ukrajinského původu. Přezdívka Tary se odvíjí od jeho jména Taras. Od jiných českých youtuberů se liší tím, že vytváří videa o parkouru a propaguje aktivní život a pohyb. Je znám svými kontroverzemi jako například dnes již smazané video “Jsem pirát silnic” a další…

2. Štěpán Buchta – Baxtrix – 1,5 milionů odběratelů (YTB) – 19 milionů kč

Podobně jako Xnapy, Baxtrix dříve začínal na hře League of Legends, ve které se stal i mistr České republiky. Tuto hru taktéž pravidelně streamoval na platformě Twitch. Dnes je aktivní zejména na YouTube, kde tvoří jak česká, tak převážně anglická videa.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Štěpán (@baxtrix)

1. Filip Zima (FiZi) – 762.000 odběratelů (YTB) – 20 milionů kč

FiZiho jistě všichni znáte. Často natáčí šílená videa pro děti, kde se svoji FiZi Crew dělají opravdové šílenosti. Jedním z jeho největších úspěchů jsou videa z vířivky a poté jeho song Planeta Zombie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FIZIstyle (@silenyfizi)

Čerpali jsme z playzone.cz

Reklama