in ,

Světová špička YouTube? Top 10 youtuberů, kteří to vedou!

instagram.com
Reklama

Už jste někdy přemýšleli, kolik si je schopen vydělat influencer na světové špičci? Pokud ne, tak se to dozvíte dnes! Každý rok se totiž sestavuje žebříček influencerů na základě čistého výdělku. Do výdělku se zahrnují spolupráce reklamních tvůrců, YouTube, Twitch, Merch a plno dalšího… Jak to dopadlo tento rok na celosvětové scéně? Pojďme se na to podívat!

10. Você Sabia?

Brazilský kanál Você Sabia, který se překládá jako „Věděli jste?“, byl spuštěn již v roce 2013 a od té doby nasbíral neuvěřitelných 44.2 milionu odběratelů a více než 1450 videí. Přibližný čistý výdělek kanálu se tak pohybuje okolo 13 milionů dolarů.

9. Felipe Neto

Brazilský kanál Felipe Neto od známé osobnosti Felipe Neto Rodrigues Vieira, byl spuštěn již v roce 2006 a od té doby nasbíral neuvěřitelných 44.8 milionu odběratelů a více než 4000 videí. Přibližný čistý výdělek kanálu se tak pohybuje okolo 30 milionů dolarů.

8. Fernanfloo

Španělský kanál Fernanfloo od známého Luise Fernando Florese Alvarado, byl spuštěn v roce 2011 a od té doby nasbíral neuvěřitelných 45.6 milionu odběratelů a více než 540 videí. Přibližný čistý výdělek kanálu se tak pohybuje okolo 7 milionů dolarů.

7. JuengaGerman

Chilský kanál JuengaGerman od Alejandro Garmendia Aranis, byl spuštěn v roce 2013 a od té doby nasbíral neuvěřitelných 47.2 milionu odběratelů a více než 2,000 videí. Přibližný čistý výdělek kanálu se tak pohybuje okolo 9 milionů dolarů.

6. Dude Perfect

Americký kanál Dude Perfect je pětičlenný tým kluků, kteří založili svůj kanál o nahrání videí s basketbalovými triky. Od té doby se však jejich kontent opravdu změnil. Tento kanál byl spuštěn v roce 2009 a od té doby nasbíral neuvěřitelných 58.8 milionu odběratelů a více než 370 videí. Přibližný čistý výdělek kanálu se tak pohybuje okolo 50 milionů dolarů.

Reklama

5. Vlad and Niki

Vlad and Niki je kanál rusko-amerických bratrů Vladislav a Nikita, který byl spuštěn v roce 2018 a od té doby nasbíral neuvěřitelných 93.3 milionu odběratelů a více než 530 videí. Přibližný čistý výdělek kanálu se tak pohybuje okolo 80 milionů dolarů.

4. Like Nastya

Like Nastya je kanál osmileté rusko-americké dívky, který byl spuštěn v roce 2016 a od té doby nasbíral neuvěřitelných 104 milionu odběratelů a více než 760 videí. Přibližný čistý výdělek kanálu se tak pohybuje okolo 20 milionů dolarů.

3. Kids Diana Show

Ukrajinský kanál Kids Diana Show je kanálem dvou dětí, Diany, Roma a jejich rodičů. Tento kanál byl spuštěn v roce 2015 a od té doby nasbíral neuvěřitelných 108 milionu odběratelů a více než 1000 videí. Přibližný čistý výdělek kanálu se tak pohybuje okolo 100 milionů dolarů.

2. PewDiePie

Felixe „PewDiePie“ Kjellberga ze Švédska zná bezesporu každý, kdo se alespň trochu pohybuje na YouTube. Jeho kanál byl spuštěn již v roce 2006 a po menší pauze znovu v roce 2010, kdy od té doby nasbíral neuvěřitelných 111 milionu odběratelů a více než 4700 videí. Přibližný čistý výdělek kanálu se tak pohybuje okolo 40 milionů dolarů.

1. MrBeast

Věříme, že kanál MrBeasta není třeba ani představovat. Byl spuštěn v roce 2012 a  od té doby nasbíral neuvěřitelných 178 milionu odběratelů a více než 730  videí. Přibližný čistý výdělek kanálu se tak pohybuje měsíčně okolo 3-5 milionů dolarů

Jak jste si mohli všimnout, v případě celosvětového žebříčku se nejedná jen o pánské osazenstvo, jako je tomu na české YouTube scéně, ale najde se tu i pár dam. A co říkáte na tento žebříček vy? Čekali jste zde někoho jiného?

Tématem jsme se inspirovali na websiterating.com

Reklama