in

A máme tu velikonoce! Tyto diy vajíčka vám budou závidět.

Youtube: @ Easy Kids Craft
Reklama

Dámy a pánové, i když se nám zdá, jako by to bylo včera, co jsme tu měli Vánoce, tak světe div se – máme tu Velikonoce! Každá země má pro tento den poněkud jiné tradice, ale u nás je to jasné. V Česku k Velikonocím neodmyslitelně patří pletení pomlázky, pečení velikonočního beránka a zdobení vajíček. Co si ale takhle nějaké vajíčko ne jen nazdobit, ale přímo vyrobit? Výroba je jednoduchá, rychlá a věříme, že takové vajíčko by chtěl každý! 

K výrobě těchto provázkových vajíček budeme potřebovat:

  • nafukovací balónek
  • bavlnku
  • tekuté lepidlo
  • vodu

Postup na jejich výrobu je zcela jednoduchý:

  1. Nafoukneme si balónek do takové velikosti jakou chceme, aby vajíčka měla.
  2. Do misky si nalijeme tekuté lepidlo. Na výrobu jednoho středního vajíčka o velikosti pěsti postačí 2 polévkové lžíce lepidla v poměru se 2 čajovými lžičkami vody. Tuto směs zamícháme.
  3. Do připravené lepivé směsi si naložíme rozmotanou bavlnku tak, aby se nezamotala. Délka bavlnky závisí na velikosti vajíčka a také na tom, jako moc chceme, aby bylo vajíčko hustě omotané. Na jedno střední vajíčko postačí 85 cm bavlnky.
  4. Nyní začneme vajíčko postupně a nahodile omotávat naloženou bavlnkou dokud nám nedojde. Takto omotaný balónek necháme zavěšený uschnout.
  5. Až bavlnka uschne, špendlíkem propíchneme balónek a vytáhneme jej z již vytvořeného vajíčka a je hotovo!

Takto vyrobené vajíčko můžeme jakkoli ozdobit či vyplnit a zavěsit jako dekoraci nebo místo malovaného vajíčka jej darovat nějakému koledníkovi. To už necháme na vás. Doufáme, že se vám výroba povede a neváhejte se pochlubit!

Reklama