in

Užitečně vychytávky? Top 10, které vám určitě přijdou vhod!

reddit.com tinhay48h.com
Reklama

Zatímco celý svět zbožňuje superhrdiny, kteří zachraňují svět bez toho, aby si zkazili účes, doporučujeme vám podívat se na obyčejné lidi, kteří jsou daleko pro svět užitečnější. Vědí, například jak se zachránit před neočekávaným kýchnutím uprostřed rodinné večeře, nebo jsou schopni opravit rozbitý zip či navléknout jehlu rychleji, než  jen stačíte mrknout. Toto jsou supervelmoci, které opravdu potřebujeme pro náš každodenní život.

1. Pokud potřebujete zapnout rozbitý zip:

reddit.com

2. Pokud potřebujete pinzetu:

reddit.com

3. Pokud se dusíte a nikdo není v okolí:

Stoupněte si na všechny čtyři a pak povolte ruce. Takto necháte spadnout celé své tělo na hrudník a břicho tolikrát po sobě, dokud se vám neuleví.

youtube.com youtube.com

4. Pokud je máslo z ledničky příliš ztuhlé na namazání na chléb:

tinhay48h.com

5. Pokud se chcete vyhnout kýchání:

Pevně ​​přitlačte prst na spodní část nosu a horní ret. Tím aktivujete speciální nervy, které zachytí signál vašeho mozku, a kýchnutí zabrání.

tinhay48h.com
Reklama

6. Pokud se obáváte, že během ranního běhu ztratíte klíče nebo telefon:

reddit.com

7. Potřebujete-li se zbavit škytavky:

Nadechněte se ústy, 2x za sebou polkněte, vydechněte pomalu nosem.

tinhay48h.com

8. Pokud stále zapomínáte, zda jste zamkli dveře:

Pokuste se něco nahlas vyslovit nebo něco udělat právě při zavírání dveří nebo provádění jiných úkolů, které se staly natolik automatickými, že pak zapomínáte, zda jste to udělali. Budete si moci pak snáze vzpomenout, jestli jste si to už dnes řekli, a budete vědět, že jste úkol udělali.

tinhay48h.com

9. Pokud se chcete zbavit ucpaného nosu:

Lehněte si na stranu, která je naproti blokované nosní dírce, zvedněte si hlavu pomocí 2–3 polštářů. Poté byste měli po několika sekundách cítit úlevu.

tinhay48h.com

10. Pokud bojujete při navlékání jehly:

imgur.com

Tak co říkáte na vychytávky z dnešního článku? Zaujal vás některý z jejich nápadů? Jak sami vidíte, snaha ušetřit a genialita dokáží doslova divy. A jak jste na tom vy a vaše nápaditost? Také vás napadají podobné vychytávky nebo je jen s oblibou používáte?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama