in

Už žádný stres? Vyrobte si vlastní antistresový míček!

Youtube: @Aira Tran
Reklama

Dnešní doba je natolik uspěchaná a v mnoha směrech náročná, že se není vůbec čemu divit, když by se každý z nás cítil opravdu ve stresu. Samozřejmě stres ale není pro naše tělo vůbec dobrý a tak by bylo nejlepší se jej zbavit a to co nejdříve potom, co zjistíte, že nějaký pravidelně se opakující stres zažíváte. Někomu stačí se stresovým situacím jen vyhýbat, což je opravdu těžké, jiným zase pomáhá meditace, cvičení či poslech hudby. Co ale dělat, když potřebujete stres uvolnit například v práci, kde nemáte tu možnost si jen tak zacvičit, zanadávat si nebo meditovat? Pro tyto situace je antistresový míček jako dělaný! A co si jej třeba hned doma vyrobit? Není to zas až tak těžké. Dnes se na to společně zaměříme.

Na výrobu antistresového míčku budeme potřebovat:

 • 396g jedlé sody
 • půl hrnku kondicionéru na vlasy
 • prázdnou PET lahev nebo trychtýř
 • nafukovací balónek
 • síťovaný pytel na brambory
 • nůžky a nit

Výroba zabere ani ne 15 minut, ale zábava vydrží měsíce.

 1. Do misky si nasypeme 396g jedlé sody, přidáme k ní půl hrnku kondicionéru na vlasy a důkladně lžičkou nebo rukou promícháme.
 2. Za pomocí nůžek ustřihneme hrdlo z PET lahev a vyrobíme si tak improvizovaný trychtýř se širším hrdlem a natáhneme přes něj balónek.
 3. Směs začneme postupně všechnu protlačovat skrze vyrobený trychtýř do balónku, dokud miska se směsí nezůstane prázdná nebo dokud nebude balónek tak velký, jak byste chtěli.
 4. Balónek poté zavážeme nití nebo na něm uděláme suk a máme hotový obyčejný antistresový míček.
 5. Pokud však chcete mít tu více uspokojivou verzi antistresového míčku, postačí když přes něj natáhnete ustřihnutý kousek síťového pytle na brambory a poté jej zavážete na stejném místě, kde jste zavazovali samotný míček. A máme hotovo,

Nyní už jen stačí si míček párkrát zmáčknout, abyste zjistili, zda vám vyhovovala více verze bez síťoviny a nebo sní a podle toho si míček dále dodatečně upravovat. Navíc si jej můžete vyrobit v různých barvách i velikostech. V kreativitě se opravdu meze nekladou. Tak co, vyrobíte si nějaký svůj antistresový míček pro případy nouze?

Reklama