in

Zlaté kapesní hodinky z Titaniku? Neuvěříte, za kolik se prodaly!

pixabay.com twitter.com
Reklama

Zlaté kapesní hodinky z Titanicu, které kdysi zdobil zápěstí nejbohatšího pasažéra této legendární lodi, nedávno na dražbě překonaly veškerá očekávání cenou, která doslova vyrazila dech. Tento ohromující obnos jen zvýrazňuje fascinaci lidí po celém světě historií potopeného obra, a dokazuje, že příběhy Titanicu jsou stále živé a silné i po více než sto letech od jeho tragického konce.

Když se 27. dubna těchto hodinek zmocnil soukromý sběratel ve Spojených státech prostřednictvím aukčního domu Henry Aldridge & Son v Devizes, Wiltshire, málokdo očekával, že cena dosáhne takových astronomických výšin. Nicméně, když dražitel oznámil konečnou částku, mnozí byli překvapeni: neuvěřitelných 1,175 milionu liber, což odpovídá 34.918.211Kč. Tato suma nejenže překonala předchozí rekordní ceny za artefakty spojené s Titanikem, ale také poslala zprávu o trvalé přitažlivosti této tragické události a fascinujících osudů jejích pasažérů.

Kapesní hodinky, které kdysi patřily podnikateli Johnu Jacobovi Astorovi, symbolizují nejen luxus a bohatství, které bylo na palubě Titanicu, ale také osobní tragédii jednoho z nejvýznamnějších mužů té doby. Astor, jehož majetek byl odhadován na téměř 87 milionů dolarů, což by dnes představovalo několik miliard dolarů, zahynul spolu s dalšími 1500 lidmi v mrazivých vodách Atlantského oceánu. Jeho statečnost při evakuaci lodi a konečný akt odvahy, kdy doprovázel svou těhotnou manželku Madeleine na záchranný člun, jsou zapsány nejen v historických záznamech, ale také ve vzpomínkách až do dnešních dnů.

Andrew Aldridge, dražitel, který byl svědkem tohoto pozoruhodného prodeje, se vyjádřil k úžasné ceně těchto hodinek slovy: „Odrážejí nejen důležitost samotných artefaktů a jejich vzácnost, ale také ukazují trvalou přitažlivost a fascinaci příběhem Titaniku.“ A skutečně, příběh Titanicu je příběhem nejen o obrovské tragédii a ztrátě na životech, ale o 2200 individuálních osudech, o každém člověku na palubě, který měl svůj vlastní životní příběh a sny.

Tyto kapesní hodinky, které přežily pád Titanicu na dno moře a 112 let později opět vystupují do popředí, jsou nejen pouhým artefaktem z minulosti, ale jsou symbolem odvahy, luxusu a vzpomínek na ty, kteří se stali součástí jedné z nejznámějších tragédií 20. století.

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama