in

Co stojí na nejžádanější registrační značce? Prodává se za necelých 45 milionů korun!

twitter.com
Reklama

Kdybyste měli spoustu peněz jen tak nazbyt, co byste s nimi udělali? Koupili byste si dům, jachtu, luxusní auto nebo třeba takovou registrační značku, kterou opravdu nikdo nemá a každý jí chce?  

Jak víme, registrační značky vozidel, známé taky jako SPZtky, jsou přiřazování podle systému automaticky zrovna tak, jak vychází vygenerovaná řada čísel a písmen pro daný kraj. Pak tu ale máme možnost pro ty bohatší z nás, kteří si mohou nechat vytvořit takovou SPZtku, jaká je jen napadne. A přesně o tom bude i dnešní článek.

V roce 1970 si patentový právník z Kalifornie nechal vytvořit jednu z prvních osobních registračních značek a pojal to opravdu stylově. Nechal si vyrobit značku, na které stálo CASH. Nejednalo se však jen o anglický výraz peníze v hotovosti, ale i o zkratku jeho jména Claude Arthur Stuart Hamrick.

Jak sám již nyní 83 letý stařík vzpomíná: „Každý prodejce aut v San Jose tu značku chtěl, ale každému jsem tehdy říkal, že ji neprodám ani za milion dolarů.“ A jak víme, tak svému slovu opravdu dostál. Prodává ji totiž za rovné 2 miliony dolarů, což je v naší měně něco málo přes 44,2 milionů korun!

Zda se povede muži registrační značku prodat a přilepšit si tak k důchodu, je ve hvězdách. Jak se ale říká, každé zboží má svého kupce a tak určitě bude stačit si jen počkat. A co vy a SPZtky? Chtěli byste si nějakou vlastní vyřídit? A pokud ano, co byste chtěli, aby na ní bylo napsáno?

Tématem jsme se inspirovali na thedrive.com

Reklama