in

Pivo v Česku zdražuje! Tohle jsou důvody, proč tomu tak je.

pixabay.com
Reklama

Dámy a pánové, pamatujete si na tu dobu, kdy jste si v létě šli jen tak do hospody “na zahrádku”, abyste se osvěžili jedním čepovaným za dvacet korun? Tak přesně tyto doby jsou již dávno pryč. Ano, do hospody si můžeme stále zajít, ale co se týče peněz, tak jsme úplně někde jinde,.. a bude hůř.

Jak je již z nadpisu článku jasné, náš nejmilejší domácí produkt bude zdražovat. Bohužel, pivaře tak čekají velmi krušné časy. Pokud totiž nebudete ochotni si za vaši oblíbenou pochoutku připlatit, zřejmě se jí budete muset zcela vzdát. Jak to zatím vypadá, čeká nás dvojí zdražování.

Za první zdražování, které navýší (a již navyšuje) ceny piva v průměru až o šest procent, může nejen vysoká inflace a doznívající pandemie, ale i celková ekonomická situace, která se v našem státu zhoršuje. Navýšily se totiž náklady spojené na výrobu piva a to ve všech ohledech – suroviny, obalový materiál, mzdy pro pracovníky a technologie spojená s vařením.

pixabay.com

I když je údajně podzimní a zimní zdražování piva podle analytiků naprosto normální, naše veleslavné daně rozhodně normální nejsou a jsou to právě ony, které budou moci za druhou vlnu zdražování české pochoutky.

Již v lednu nás totiž čekají daňové změny, které jsou součástí úsporného balíčku k ozdravení státních financí, jenž si pro nás připravila vláda v čele s Petrem Fialou. Daň na čepované pivo se tak z původních 10% zvedne až na velmi známých 21%.

Otázkou tak na závěr zní, ustojí toto zdražování hospody a jiné podniky, pro které je pivo hlavní zdrojem příjmu? Budeme si v létě vůbec mít kam na tuto čepovanou pochoutku sednout? Kolik ve finále vůbec bude půllitr čepovaného piva stát? A co si vůbec o tomto zdražování myslíte vy?

Tématem jsme se inspirovali na novinky.cz

Reklama