in

Z minuty na minutu MILIONÁŘEM? Top 7 nečekaných NÁLEZŮ, díky kterým lidé pohádkově ZBOHATLI.

Zdroj : brightside.me
Reklama

Štěstí na vás může čekat doslova kdekoli – v hromadě starých věcí, na bleším trhu, při rekonstrukci, na dvorku nebo dokonce uprostřed pole. Štěstí přichází nečekaně a v nejneobvyklejších podobách. Jak se sami ,můžete dnes přesvědčit, těchto 7 objevů opravdu nikdo nečekal a díky nim někteří jedinci doslova pohádkově zbohatli. Co z toho byste chtěli najít vy?

1. Stěna z mincí v hodnotě 4 588 580 Kč.

Ve městě Windber v Pensylvánii byl starý dům, který byl opuštěný více než 20 let. Jednoho dne se při hraní dostali do domu místní děti a poblíž jedné ze zdí našly několik starých mincí. Děti řekly svým rodičům o jejich nálezu. Rodiče se rozhodli rozbít zeď a když to udělali, vypadly z ní stovky starých a velmi cenných mincí.

Zdroj : brightside.me

2. Zlato v hodnotě 8 030 120 Kč.

V australském Ballaratu chodil místní farmář s detektorem kovů kolem svého domu. Když zařízení něco našlo, začal kopat. Okamžitě našel malé kousky zlata. Pokračoval v kopání a našel obrovský kus zlata, který vážil 5,5 kg a měl hodnotu 315 000 dolarů.

Zdroj : brightside.me

3. Královský opál v hodnotě  68 828 400 Kč.

Jeden šťastný člověk z Austrálie našel nejvzácnější opál na světě. Během jednoho ze svých pracovních dnů objevil horník jménem Bobby (příjmení nechtěl uvést) velký opál na dně kbelíku s obyčejnými kameny. Muž se rozhodl si ho nechat jako suvenýr. Odborníkovi jej ukázal až po 14 letech. Ukázalo se, že našel neuvěřitelně vzácný černý opál.

Zdroj : brightside.me

4. Obálky s penězi v hodnotě 4 175 098 Kč.

V roce 2009 v Clevelandu muž jménem Bob Kitts maloval dům své kamarádce. Demontoval staré dlaždice v koupelně, když v tom našel dvě kovové bedny přeplněné obálkami s penězi uvnitř. Obálky byly adresovány tiskové agentuře P. Dunne a obsahovaly 182 000 dolarů.

Zdroj : brightside.me

5. Poklad „Ztracené kladivo“ v hodnotě 344 170 500 Kč.

V roce 1992 britský farmář jménem Peter Whatling přišel o své kladivo. Aby mohl důkladně prohledat svůj pozemek a kladivo najít, požádal svého přítele Erica Lawese, který měl ruční detektor kovů, o pomoc. V prvních několika minutách našel Lawes velkou stříbrnou minci. Začal kopat na místě, kde mince ležela a našel dřevěnou krabici se zlatým náhrdelníkem, šperky a stovkami dalších mincí. Archeologové pojmenovali tento nález „Ztracené kladivo“. Jeho původní hodnota se odhaduje na 15 milionů dolarů. Všechny artefakty byly předány Britskému muzeu. Eric za to dostal 2,3 ​​milionu dolarů, které si následně rozdělil se svým přítelem. Peter Whatling však své kladivo nikdy nenašel.

Zdroj : brightside.me
Reklama

6. Deklarace nezávislosti v hodnotě 55 064 400 Kč.

Jeden muž z Pensylvánie koupil v garážovém výprodeji obraz za 4$. Chtěl jej použít k výzdobě svého domu, ale když leštil rám, našel zezadu dokument připevněný k obrazu. Zdálo se, že jde o jednu z 25 oficiálních kopií Deklarace nezávislosti z roku 1776. Později byl tento dokument prodán v aukci za 2,4 milionu dolarů.

Zdroj : brightside.me

7. Zlato britských pánů v hodnotě 121 600 550 Kč.

Amatérský archeolog Terry Herbert jednou požádal svého přítele (zemědělce ze Staffordshiru, z Anglie), aby ho nechal prohledat jeho pole detektorem kovů. Doufal, že najde několik mincí. Již v první den hledání našli 4 tisíce artefaktů, které vážily celkem 4,5 kg. Archeologové zjistili, že poklad patřil britským pánům, velitelům a náboženským osobnostem 12. století a nejspíše to byla jakási oběť bohům. Poklad byl odhadnut na 5,3 milionu dolarů.

Zdroj : brightside.me

Reklama