in

Zajímavosti, které vám ve škole neřeknou! Top 10 nevídaných faktů.

pixabay.com pixabay.com
Reklama

Dámy a pánové, na světě je tolik známých faktů, že si můžeme chvílema i myslet, že známe snad úplně všechno. Dnes vám ale řekneme takové věci, že jim až nebudete chtít věřit. Přísaháme ale, že jsou všechny pravdivé! Tak jdeme na to.

1. Patron prostitutek.

Mnich, Vitalise z Gazy, platil prostitutkám svou denní mzdu, aby tuto profesy nemusely dělat. Po jeho smrti jej pak ženy, kterým pomáhal, odnesly do hrobu a zahrnuly jej svíčkami a lucernami. Katolická církev jej proto uctívá jako patrona prostitutek.

pixabay.com

2. Zaseklý plyn.

Poté, co Toyota stáhla miliony aut kvůli zadřeným plynovým pedálům, byl z vězení propuštěn muž, jehož Toyota způsobila nehodu, při které zemřeli 3 lidé.

pixabay.com

3. Oblíbené číslo 7.

V roce 2017 uběhla žena Chau Smith sedm maratonů v sedmi po sobě jdoucích dnech na sedmi kontinentech na oslavu svých 70. narozenin.

pixabay.com

4. Únosy.

V USA dojde každý rok k 150-300 únosům dětí, které spáchají cizí lidé. Dalších však 200 000 únosů každý rok spácají příbuzní.

pixabay.com

5. Mrtvola v zábavním parku.

Figurína v kalifornském zábavním domě byla skutečné tělo muže jménem Elmer McCurdy, který byl před 65 lety zastřelen. Přišlo se na to jen díky tomu, že v roce 1976 domnělé figuríně upadla ruka.

pixabay.com
Reklama

6. DIY plastické operace.

Hledaný uprchlík provedl sám na sobě plastické operace obličeje jen za pomocí nůžek, řezacího nože a jehly s nití. To vše jen proto, aby se vyhnul dopadení. Některé operace prováděl dokonce na veřejných toaletách. Více než 2 roky se díky tomu vyhýbal zatčení.

pixabay.com

7. Pomstychtivý tygr.

V toce 1997 pytlák zastřelil a zranil tygra a ukradl část kance, kterého právě žral. O 12 hodin později tygr vystopoval pytláka v jeho chatě a snědl ho.

pixabay.com

8. Odpad na Měsíci.

Astronauti museli na Měsíci zanechat nepotřebné předměty, aby mohl modul Apollo bezpečně vzlétnout. Jednalo se o golfové míčky, fotoaparáty, boty, dalekohled a 96 pytlů výkalů, moči a zvratků.

pixabay.com

9. Nebezpečné “město”.

Longyearbyen je norská nejsevernější osada s více než 1000 obyvateli. Platí u nich zákaz koček, měsíční limit na nákup alkoholu a povinně musíte nosit venku pušku jakko ochranu před ledními medvědy.

pixabay.com

10. Patronky potřebných.

Devět žen, přezdívaných „The 9 Nanas“, udržovalo desetiletí dlouhé tajemství, o kterém nevěděli ani jejich manželé. Po 30 let se pravidelně scházeli ve 4 hodiny ráno, aby pekli a posílali potřebným lidem balíčky, anonymně platili účty a nakupovali oblečení pro chudé.

pixabay.com

Samozřejmě existuje mnohem více faktů, které mohou obrátit naše znalosti o světě naruby. Pokud znáte nějaká další podobná fakta, která jsme nezmínili, sdílejte je s námi, protože nás takovéto zkoumání věcí velmi baví!

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama