in

Filmová fakta? Top 10 informací, které jste nevěděli!

twitter.com twitter.com
Reklama

Každý z nás má rád filmy. Neznáme snad nikoho, kdo by to měl jinak. Rádi na ně chodíme do kina nebo jen tak trávíme večery s popcornem u televize. Co ale o filmech například nevíme? Vybrali jsme pár zajímavostí, které vás zaručeně překvapí. Jste připraveni. 

1. Batman

Při natáčení filmu Batman začíná (2005) v Chicagu zpanikařil opilý řidič a narazil do Batmobilu, protože si myslel, že jde o invazní mimozemskou vesmírnou loď.

2. Osobní strážce

Kevin Costner požádal princeznu Dianu, aby hrála ve filmu Osobní strážce a ona souhlasila. První návrh scénáře dorazil den před její smrtí.

3. Pán prstenů

Filmové studio chtělo v ději zabít jednoho z hobitů v Pánu prstenů, ale Peter Jackson odmítl, protože se to v knihách nestalo.

4. Vzhůru do oblak

Ve filmu Vzhůru do oblak (2009) je Dug jediným psem, který úspěšně vystopoval tropického ptáka, protože je jediným loveckým psem (zlatý retrívr). Všichni ostatní jsou hlídací psi.

5. Moana

V Itálii byl název pohádky Moana (2016) změněn na „Oceánie“, aby nedošlo k záměně s italskou pornohvězdou Moanou Pozzi.

Reklama

6. Kung-Fu Panda

Kung-Fu Panda byl v Číně tak úspěšný film, až to způsobilo národní debatu, proč Východní země (Amerika) udělala lepší film o Čínské kultuře než Čína sama.

7. Klub rváčů

Pro film Klub rváčů (1999) si Brad Pitt nechal odštípnout kousky předních zubů, aby mohl hrát Tylera Durdena. Absolvoval také kurzy výroby mýdla, boxu, taekwonda a lekcí grapplingu s Edwardem Nortonem, aby se připravil na roli.

8. Nespoutaný Django

Při natáčení scény pro film Nespoutaný Django (2012) se Leonardo DiCaprio cítil špatně, protože v životě nikdy nepoužil tolik N-slov. Samuel L. Jackson si ho pak odtáhl stranou a řekl: „Sráči, tohle je pro nás jen další úterý. Pojďme na to.“

9. Sebevražedný oddíl

James Gunn řekl, že se rozhodl zařadit Polka-Dot Man do Sebevražedného oddílu, protože jeho jméno se objevilo po vyhledání „Kdo je nejhloupější postava DC všech dob?“

10. Narnie

Andrew Garfield byl finalistou pro roli Kaspian ve sáze Narnie, ale prohrál, protože nebyl „dost hezký“.

To jsou nám to ale věci. Nevíme, co si o tom myslíte vy, ale podle nás je celkem i škoda, že takové zajímavosti nepíší před filmem nebo po filmu do takové menší prezentace. No ne? Jak jinak bychom se o tom dozvěděli, kdyby nebylo tohoto článku?

Tématem jsme se inspirovali na boredpanda.com

Reklama