in

Za co vás lidé bez výčitek odsoudí? Top 10 častých věcí.

pixabay.com
Reklama

Jak všichni víme, každý z nás je jiný. Vypadáme jinak, chováme se jinak a pocházíme i z jiných rodin a životních podmínek. Avšak společnost, do které se narodíme, je vesměs stejná. Sice čas od času podléhá nějakým trendům, ale očekávání, které od nás jako od jedinců má, je stále stejné. Například nějaké základy slušného chování, vystupování na veřejnosti a tak dále. A my jsme se proto rozhodli dnes sepsat top 10 věcí, za které vás právě společnost nahned bezu výčitek odsoudí. Jste zvědaví?

1. Dělání dobrých skutků, jejich natáčení a publikování na internetu.

Většinou, jak to ze zkušenosti bývá, lidé, kteří by se na oko rozkrájeli, jsou právě ti, kteří nosí jen masku dobráka. Ti skuteční hrdinové nemají zapotřebí sklízet online uznání.

pixabay.com

2. TikTok tanečky uprostřed davu.

Většinou jsou právě teenageři, kteří tančí uprostřed nákupního centra a jsou naštvaní, když jim lidé chodí do záběru. To to nemohou natáčet doma nebo prostě někde, kde s tím nebudou nikoho obtěžovat?

pixabay.com

3. Nedodržování hygieny.

Nemusí se jednat ani o koupání jednou týdně, jako spíše o umývání rukou. Pokud jdete někde na veřejné záchody a neumyjete si ruce, odsuzujících pohledů se nevyhnete.

pixabay.com

4. Chybějící děkuji nebo prosím.

Tyto dvě slůvka jsou základem celého slušného vychování. Není na škodu je používat častěji.

pixabay.com

5. Vyzdvihování víry, životního stylu či orientace nad ostatní.

Pokud člověk mluví o svém náboženství, jiných stravovacích návycích či orientaci a prezentuje to, jako by bylo lepší než všechno ostatní a to jen proto, že v to věří? … Ne. S tímto u lidí nepochodí.

pixabay.com
Reklama

6. Nehlídat své děti v obchodě, hromadné dopravě či restauraci.

Není nic otravnějšího, když si chcete v klidu vychutnat dobrou večeři v restauraci ve dvou a najednou se najde nějaké dítě/děti, o které jejich rodiče nejeví absolutně žádný zájem a nechají je, aby běhali a hráli si po celém objektu.

pixabay.com

7. Každodenní selfie.

Ano, každý z nás se rád fotí a není na tom nic špatného, ale každý den? A ještě to vše zveřejňovat na sociálních sítích? Nedej bože s popiskem ve stylu: “Já vím, že jsem škaredá…”? Ne, prosím… To vážně nedělejte.

pixabay.com

8. Poslouchání hudby bez sluchátek.

Pokud jste na veřejném místě a pouštíte si hudbu nahlas, věřte, že se za vámi lidé rozhodně neotáčí z toho důvodu, že by vás obdivovali.

pixabay.com

9. Lidé plačící před kamerou.

To rovnou mohou do videa říci, že chtějí jen pozornost a mít hromady lidí k dopisování. Nebylo by to snazší než jen online brečet?

pixabay.com

10. Tetování na obličeji – slova a fráze.

Nemusíte být ani zločinec, abyste tímto tetováním zaujali. Chápeme, že někteří to dělají proto, aby byli trendy nebo aby byli autentičtí, ale to dnešní společnost ještě úplně nechápe.

pixabay.com

Ze začátku jsme si mysleli, že bude tento seznam maximálně o 5 bodech, najednou jich máme 10 a věříme, že přemýšlet ještě chvíli, tak by se našli další a další věci, za které byste byli ostatními bez výčitek odsouzeni. A co na tento soupis říkáte vy? Přidali byste na seznam ještě něco?

Tématem jsme se inspirovali na boredpanda.com

Reklama