in

YOUTUBERKA Teri Blitzen: Proč SKONČILA s natáčením a proč brala DROGY?

instagram.com instagram.com
Reklama

V dnešní době je stále více dětí, které se chtějí stát youtuberem nebo influencerem. Kdysi neznámý pojem už dnes skutečně živí spoustu nejen mladých lidí. Ale není to vždy procházka růžovým sadem, jak se na první pohled může zdát. Není to jen natočit a sestříhat video. Své o tom ví taky dnes již bývalá youtuberka Tereza Hodanová, ve své době známá jako Teri Blitzen.

Tereza s youtubem začala v roce 2013. Tenkrát byla svým spolužákům spíš pro smích. Nikdo z nich netušil, jak slavná díky svým videím bude. Netušila to ani ona sama dokud se neuskutečnil první youtubering. Tehdy jí bylo patnáct let a pochopila, že se stala fenoménem. Měla na svých videích miliony zhlédnutí a spoustu nabídek spolupráce s českými i zahraničními firmami.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tereza Hodanova (@terihodanova)

V důsledku všeho toho enormního tlaku se začala propadat do depresí a úzkostných stavů. Přemýšlela i o sebevraždě, utíkala k alkoholu a dokonce i k drogám. Kdo by to byl řekl. Byla mladá, slavná, vydělávala si peníze. Ale přece jen to bylo pořád dítě, které se vyvíjí. Stejně jako její osobnost. Bylo toho na ni zkrátka už moc.

Se všemi podněty, které v té době nedokázala zpracovat se rozhodla bojovat po svém. Nebyl to zcela její nápad, ale jak sama uvedla: „Když mi někdo ukázal, že to jde něčím vypnout, dát si někde nějakou lajnu a najednou se cítit v pohodě, tak mi to přišlo super.“ Najednou byla uvolněná a neměla už ten hrozný pocit, že celý svět je na jejích bedrech.

Najednou se pohybovala ve společnosti, kde byly drogy běžné. Ale i kdyby nebylo lidí, kteří ji k tomu přivedli, dostala by se k drogám zřejmě jinou cestou. „Vyzkoušela jsem jich hodně, ale kokain byl hlavní“, uvádí v rozhovoru. Do té doby byla údajně hodné dítě, které nevyzkoušelo ani alkohol. Pak do toho však spadla po hlavě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tereza Hodanova (@terihodanova)

Děti vychovávají rodiče. Ne vždy jsou však zajedno. Její matka místo rodičovského zastání byla spíše jejím manažerem a hodně ji v natáčení podporovala. Tereza přiznala, že ji tak trochu i do toho tlačila. Na druhou stranu její otec si to nepřál. Po rozvodu rodičů se k němu nastěhovala a s youtubem skončila. Ne proto, že on to nechtěl, ale nechtěla to už pak ani ona sama.

Tereza ve svém vyprávění nechtěla nikoho ovlivnit ani se znova zviditelnit. Šlo jí pouze o to, vysvětlit důvod zmizení z youtube jako Teri Blitzen. O své minulosti si vše sama srovnala a přiznat všem, jak to vlastně bylo a co se dělo, byla poslední tečka k tomu, aby to celé ukončila. Nepřišlo jí fér tohle zatajit. I proto vydala podcast s názvem Aura, ve kterém vypráví svůj příběh.

Čerpali jsme z reflex.cz

Reklama