in

Vendulka utěšitelka: Eva Jeníčková po brutálním útoku psů stále trpí

instagram.com instagram.com
Reklama

Herečku Evu Jeníčkovou známe hlavně v roli Vendulky utěšitelky z filmu Jak básnící přicházejí o iluze nebo v roli Mariky Kardové z filmu Sněženky a machři. Na začátku srpna se ukázalo, že herečka již čtyři roky trpí bolestmi kvůli jednomu osudnému dni. V roce 2018 se stala obětí útoku dvou pitbulů, když venčila svého psa v Los Angeles.

Eva v současnosti žije v USA, kde také hraje. Používá jméno Ava Jansen. Většina fanoušků v Česku neměla ani tušení, jak na tom Eva v posledních letech je. Teprve nedávno se jim přiznala, že už v roce 2018 utrpěla při venčení svého psa v LA zranění, které ji dodnes trápí.

„Jeden mi přišpendlil levou nohu, druhý mě vystřelil do vzduchu, kde jsem se otočila a dopadla na pravý bok s levou nohou složenou pod pravou,“ popsala Jeníčková, co se stalo. Vše by možná dopadlo mnohem lépe, kdyby ihned vyrazila k lékaři. To však neudělala, jelikož netušila jak vážně ji psi nohu poškodili. Majitelé psů utekli a Eva se v bolestech dobelhala domů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Jenickova (@evickafinky)

Nicméně noha ji bolela celý měsíc až k lékaři nakonec zašla. Žádný však nemohl na nic přijít. Někteří doporučovali výměnu kyčle. Po dlouhých dvou letech se konečně našel lékař, který přišel na to, co psi Evě skutečně způsobili. Diagnóza však byla brutální.

„Měla jsem čtyři úplně natržené svaly v pravé kyčli. Střední hýžďový sval, který je hlavním nositelem tělesné hmotnosti, byl zcela odtržen, ztenčil se a chirurg musel použít dárcovskou šlachu, aby ho znovu připevnil. Utrhly se mi všechny tři hamstringy v zadní části nohy, spojené doslova jen drobounkou nití se spodní částí pánve,“ popsala svá zranění Eva.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Jenickova (@evickafinky)

Po diagnóze nastoupila na operaci a týdny ležela na lůžku. Léčba je velmi nákladná a stále není u konce. Její kamarádka Venetia Phillip založila sbírku na pomoc s financováním drahých procedur. Na sociálních sítích nyní zveřejnila záběry z léčby a také velké díky nejen přátelům, ale také doktorům a všem, kteří do sbírky na GoFundMe přispěli.

„Jste úžasní. Kdyby to bylo jen na mně, se svými zraněními bych byla stále schovaná, tiše, a denně pracovala na tom, aby mi bylo lépe. Slovy nelze popsat, jak osvobozující je mít tak nesmírnou podporu. Dodává mi sílu, pozitivitu a energii jít dál. Děkuji, Venetio a Fro a děkuji vám všem,“ vzkázala Jeníčková.

Čerpali jsme ze super.cz

Reklama