in

Twitter: Modrou fajfku si můžete koupit nově i v Česku! Kolik ověření stojí?

Twitter předplatné
instagram.com
Reklama

Ověření na Twitteru je nově dostupné také v Česku a na Slovensku. U nás si ho můžete pořídit dvěma způsoby. Prvním způsobem je pořízení fajfky z mobilní aplikace (dražší varianta) a druhým způsobem je pořízení na webu (levnější varianta).

Účty na Twitteru, které jsou označené fajfkou dříve označovaly pouze významné osobnosti a instituce. Momentálně se však modrou fajfkou dají označit také účty, které si za to zaplatí. Nedávno byla služba spuštěna také pro nás a naše sousedy ze Slovenska.

Na webových stránkách Twitteru je oficiální ceník, který je rozdělen na platby přes aplikaci a platby přes web. Přes aplikaci stojí ověření účtu 249 Kč za měsíc (2 550 Kč ročně) a naopak přes aplikaci zaplatí uživatel “pouze” 179 Kč za měsíc (1 870 Kč ročně)

Modrá fajfka se sice dá nově předplatit, aktivně významným profilům však toto označení profilu zůstane zdarma. Placená forma navíc umožní přístup k nově vytvořeným funkcím obsahující například úpravu vydaných tweetů 30 minut od vydání.

Kontroverze kolem předplacené modré fajfky byla opravdu obrovská. Dobrému jménu tomu nepřidal ani fakt, že lidé si zakládali fake profily někoho slavného a označovali je díky předplatnému modrou fajfkou.

“Jsme natěšeni, že můžeme představit tuto novinku, insulin bude pro všechny zdarma,” zněl jeden z fake příspěvků z vytvořeného účtu společnosti Eli Lilly and Company.

Inspirovali jsme se z: Czechcrunch.cz

Reklama