in

Elon Musk koupil Twitter! Celebrity síť hromadně opouští.

Elon Musk koupil Twitter
Flickr.com
Reklama

Nejbohatší muž světa Elon Musk před pár dny koupil sociální síť Twitter. Po několika měsíčních tahanicích je společnost opravdu jeho, oznámil také, že bude jediným výkonným ředitelem této společnosti. Na úkor jeho koupě odchází z aplikace spoustu celebrit.

Krátce poté, co Elon Musk koupil sociální síť Twitter propustil všechny vysoce postavené manažery a velké procento zaměstnanců. V čele vedení je momentálně úplně sám a je těžké odhadovat, jak dlouho bude organizaci sám také vést.

Hlavní myšlenka pro koupi této společnosti byla dle Muskových slov nedostatečná svoboda slova. Koupit Twitter měl v úmyslu již v dubnu, na konec však od dohodnutého obchodu odstoupil a nákup uskutečnil opět na konci října. Jeho koupi potvrdil příspěvkem na Twitter – “the bird is freed”, neboli ten pták je volný, v reakci na logo společnosti Twitter.

Momentálně je tedy priorita sítě nemít tak přísnou cenzuru. Odbanován by měl být například bývalý prezident Spojených státu Amerických nebo uživatelé, kteří dostali zákaz v době covidu.

S ideou koupě Twitteru však nesouzní spoustu celebrit, které ze sociální sítě hromadně odcházejí. Pro příklad americká scénáristka Shonda Rhimes jako svůj poslední příspěvek uvedla: “Nebudu se účastnit čehokoliv, co má Elon Musk v plánu.” Sociální síť však opouštějí i další, ať už zpěvačka Sara Bereilles, Toni Braxton nebo tvůrce původního komiksu Spidermana, Erik Larsen. Zde však seznam ani zdaleka nekončí.

Čerpali jsme z irozhlas.cz 

Reklama