in

Tohle moc lidí neumí! Top 10 zajímavých dovedností.

instagram.com reddit.com
Reklama

Všichni víme, že každý z nás je naprostý originál. Proto nás nepřekvapuje, že někdo má hnědé oči, někdo zase modré oči či například pihy. Víte ale, že se můžete zařadit podle svého vzhledu mezi ty ještě více jedinečné jedince? Pokud splňujete některá z dnešních kritérií, tak si můžete poblahopřát.

1. Schopnost polechtat sám sebe.

Pro většinu lidí je téměř nemožné polechtat se. Je to proto, že lechtání je o umění překvapení; váš mozek zachytí pocity, které způsobují pocity lechtání. Ale není to vyloženě nemožné; lidé se schizofrenickými rysy jsou schopni se polechtat a to kvůli jejich rozdílu ve stavbě mozku a vnímání.

2. Pohyb končetin opačným směrem.

Znamená to, otočit si chodidlo tak, abyste na něj zespodu úplně viděli a to bez použití rukou.

pixabay.com

3. Zvednout jen jedno obočí.

Budete se asi divit, ale jen 30 % světové populace dokáže zvednout jen jedno obočí.

The Rock’s signature eyebrow raise
by innostalgia

4. Pokročilé plivání – Gleeking.

Když pohnete svým jazykem po horním patře kupředu, možná tak někteří z vás dokáží vystříknout slinu, takže si jako by odplivnete. Říká se tomu „ gleeking “ a je to pokročilá forma plivání. Může být způsobeno silnými slinnými kanály nebo dokonce určitými potravinami, jako jsou citrony. Gleeking je známý už roky – existují dokonce i Shakespearovy hry, které toto slovo obsahují.

5. Překřížení prostředníčku a ukazováčku bez ohnutí prsteníčku.

Většina lidí má tendenci mírně ohýbat i svůj prsteníček, když pohybují s prostředníčkem. Existují ale lidé, kteří jsou schopni prsteníčkem vůbec nehýbat.

Reklama

6. Ohnutí palce dozadu.

Někteří lidé mají dvojitý kloubový palec, známý také jako „stopařský palec“, který jim umožňuje ohýbat ho výrazněji dozadu. Pro tyto lidi není bolestivé pohybovat palcem zpět a nehrozí jim žádné riziko poškození funkce palce.

pixabay.com

7. Točení nosem nebo pohybování nosními dírkami.

Budete se divit, ale ani tohle běžně neumí každý. Jak jste na tom vy?

pixabay.com

8. Přeložení jazyk na polovinu.

Skládání jazyka na polovinu je celkem běžné, ale ne každý člověk na Zemi to dokáže. Někteří lidé jsou schopni dělat i jiné, daleko složitější triky, například skládání jazyka na třetiny. A nebo to prostě někdo nedokáže vůbec.

pixabay.com

9. Dotknutí se jazykem nosu či brady.

Jazyk většinou lidé tolik nevystrkují. Někteří lidé se ale dokáží dotknout nosu nebo brady špičkou jazyka. Tato schopnost je známá jako gorlinská značka. Tento pohyb dokáže provést jen 10% lidí ze světové populace.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Joshua Winwood (@joshalw)

10. Kýchání s otevřenýma očima.

Kraniální nervy spojují nos a oči. Z tohoto důvodu, když si kýchnete, automaticky zavřete oči – nebo tedy alespoň většina lidí.

pixabay.com

Tak to je vážně zajímavé! Mysleli jsme si, že zvedat jedno obočí umí úplně každý, ale ono tomu tak není. Nicméně jsme zjistili, že splňujeme asi 6 faktorů z celkových 10. A to je celkem slušný výsledek, no ne? A jak jste na tom vy?

Tématem jsme se inspirovali na brightside.me

Reklama