in ,

To jako VÁŽNĚ? Top 10 úžasných JEZER, která vás mohou ve skutečnosti ZABÍT!

horrorwire.com
Reklama

Jezera svou čistou vodou ve spojení s lehkým vánkem obvykle navozují pocit klidu a vyrovnanosti. Jsou ale všechna jezera bezpečná? I když se může zdát, že se při koupání můžeme obávat jen zvířat, ve skutečnosti tu hrají roli i různé přírodní chemické sloučeniny a jiné nebezpečné látky. Proto jsme se rozhodli říci vám o těchto 10 jezerech, ve kterých se lidé dobrovolně nekoupají.

1. Jezero Brosno (Rusko)

Místní obyvatelé často vídají v jezeře obří monstrum. I vědci se snažili najít tohoto hrozného „draka z Brosna“, ale marně. Co se tam vlastně děje? Proces rozkladu ve spodní části jezera vytváří bubliny oxidu uhličitého. Tyto bubliny mohou snadno převrátit i malý člun…. No, je pak opravdu velmi snadné si myslet, že jde o útok monstra

wikimedia.org

2. Jezero Hillier (Austrálie)

Nemůžete uvěřit svým vlastním očím? Růžová barva, eukalyptové lesy kolem a žádná strašidelná monstra. Vypadá to skoro až jako ráj. Věda však vysvětluje, že růžová barva vody pochází z různých mikroorganismů žijících v ní, které mohou být pro člověka škodlivé.

wikimedia.org

3. Kyselé jezero Kawah Ijen (Indonésie)

Seznamte se s nejkyselejším jezerem na světě. Voda jemné tyrkysové barvy, která má až 200°C na samém dně a smrtící plyny metanu, který v noci září záhadnou modrou barvou. Navzdory tomu všemu se místním obyvatelům daří sbírat síru podél pobřeží, aniž by museli nosit ochranné masky.

wikipedia.org

4. Nečekané jezero: Gafsa (Tunisko)

Nejpodivnější na tomto jezeře byl jeho náhlý výskyt uprostřed suché pouště. Vědci se domnívají, že tento vodní útvar se objevil v důsledku seismické aktivity, ale stále není jasné, jak se to mohlo stát tak náhle. Lidé zde plavou na své vlastní riziko, protože jezero má v sobě potenciálně jedovaté řasy a může být i radioaktivní z blízkých fosfátových dolů.

pixabay.com

5. Vroucí jezero (Dominika)

Toto jezero doslova vaří! Teplota vody je 92°C. Je výslovně zakázáno plavat v tomto jezeře, pokud se nechcete nechat uvařit zaživa. Vědecky je to snadno vysvětlitelné: jezero se nachází v sopečném kráteru a je neustále vyhřívané.

wikipedia.org
Reklama

6. Zabijácké jezero Nyos (Kamerun)

Jezero, které zabilo 1746 lidí. 21. srpna 1985 se kolem Nyosu objevil mrak smrtícího plynu, který zabil každou živou bytost v okolí. Stalo se to kvůli sopce na dně jezera: oxid uhličitý se dostal do vody, vystoupil na hladinu a rozšířil se všude jako smrtící mrak.

wikipedia.org

7. Překvapení na dně: Michiganské jezero (USA)

Jezero je na první pohled opravdu okouzlující. Příjemná barva jeho vod a žádné příšery nebo jiné hrůzy. Avšak past se nachází dole. Existují zde spontánní silné proudy, které přenášejí lidi velmi daleko od pobřeží. Na podzim se na jeho povrchu dokonce objevují velké vlny, jako v oceánu.

wikimedia.org

8. Jezero Roopkund nebo také jezero koster (Himaláje)

Pozůstatky 200 lidí, kteří zemřeli záhadnou smrtí, zůstaly na dně tohoto jezera více než 11.století, dokud je britská armáda nenašla v roce 1942. Co se stalo s těmi 200 lidmi? Odpověď byla jednoduchá: smrtelné kroupy velikosti kriketových míčků (průměr 7 cm). V tomto jezeře je zakázáno plavat, protože nikdo neví, jaká další smrtelná tajemství může skrývat.

wikimedia.org

9. Výbušné jezero Kivu (mezi Demokratická republika Kongo
a Rwandou)

Kivu je jedno z nejnebezpečnějších jezer na planetě. Jakákoli sopečná činnost nebo dokonce lehké zemětřesení a jezero okamžitě exploduje a zabije 2 miliony lidí žijících poblíž. Je to kvůli velkým vrstvám oxidu uhličitého a velkému množství metanu ve vodě.

wikimedia.org

10. Jezero Natron (Tanzanie) mění život na kámen

A nakonec Natron. Pravděpodobně jedno z nejzáhadnějších jezer na světě. Například jasně červená barva vody. Ale ani to ještě není vše. Jezero má zvláštní způsob péče o tvory, které umírají v jeho vodách. Přeměňuje je na sochy a poté je vyplavuje na břeh. Vědci to mohou snadno vysvětlit: vodík a zásaditá voda vytvářejí sůl a vápenec, které chrání organismy a zabraňují jejich rozkladu. To ale vede z jejich zkamenění.

horrorwire.com

Tak to je nářez! No dokážete si představit, že byste se šli jako neinformovaní turisté do některého z nich koupat a už z něj nevylezli? My osobně máme z velké masy vody strach, takže nás se tento problém netýká. Vy však buďte na pozoru. Není voda jako voda.  

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama