in

Konečně objasněno! Top 10 mýtů o telefonech, které nejsou pravdivé.

brightside.me
Reklama

Naše smartphony se téměř staly mytologickými tvory, protože je o nich opravdu hodně „legend a mýtů“. Je opravdu dobré pro váš zrak, když ztlumíte jas obrazovky telefonu? A zachrání vás rýže, když jste svůj telefon omylem utopili? Tohle a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Mýtus č.1: Nastavení nízkého jasu obrazovky pomáhá vašemu zraku.

Optici tvrdí, že když ztlumíte jas obrazovky, namáháte oči daleko více. Stává se to proto, že se budete muset více soustředit a vaše oči budou muset zdvojnásobit svoji práci, což může také vést k bolestem hlavy.

brightside.me

Mýtus č.2: Nabíjení telfonu přes noc poškodí jeho baterii.

Smartphony se z nějakého důvodu nazývají „smart – chytré“ a mezi všemi jejich užitečnými funkcemi existuje schopnost rozpoznat, že je jejich baterie plně nabitá. Váš telefon zastaví příchozí energii bez vaší pomoci, stejně tak, jako že se vypne, když je baterie v nejnižším bodě kapacity. Pokud vám záleží na životnosti baterie, nenechte ji příliš často vybíjet na nulu.

brightside.me

Mýtus č.3: Měli byste zavřít aplikace, které nepoužíváte, abyste ušetřili baterii telefonu.

Toto tvrzení se zdá velmi logické a možná si myslíte, že čím více aplikací běžících na pozadí, tím více práce váš telefon dělá. Ve skutečnosti, jak uvádí Apple, zavírání aplikací za účelem úspory energie baterie nepomáhá a dokonce zhoršuje situaci. Všechny aplikace se automaticky zavírají a pokud je rušíte a zavřete ručně, ve skutečnosti způsobíte, že telefon spotřebuje více energie.

brightside.me

Mýtus č.4: Čím více megapixelů má váš telefon, tím lepší je fotografie.

Při nákupu telefonu se množství megapixelů jeví jako ikonická funkce, pomocí které zjistíme, jak dobrý je fotoaparát. Tato funkce je ale opravdu důležitá pouze pro profesionální fotografy a jejich fotoaparáty. Pro uživatele telefonu to není počet megapixelů, ale jejich velikost, díky čemuž je kvalita fotografie ideální. Nejlepší megapixely jsou největší, což znamená, že do jednoho obrázku jich lze vložit méně.

unsplash.com unsplash.com

Mýtus č.5: Pomocí vysoušeče vlasů usušte telefon, který jste namočili. Nebo ho dejte do rýže.

Vložení telefonu do rýže po vytažení z toalety se zdá důvěryhodné, protože rýže je známá svou schopností absorbovat vlhkost. Ve skutečnosti však drobné částice rýže ucpou části mobilního telefonu a ještě více jej poškodí. Použití vysoušeče vlasů je další špatný nápad, může to trochu vysušit telefon, ale přehřívá ho to, což znamená, že se zařízení dostává mnohem blíže ke své nevyhnutelné smrti. Nejlepší je dát jej na polici a nechat samovolně uschnout.

brightside.me
Reklama

Mýtus č.6: Je špatný nápad nosit telefon a kreditní kartu pohromadě.

Možná jste slyšeli, že mobilní telefon a kreditní karta nejsou nejlepšími kamarády, protože magnetický proužek karty může telefon demagnetizovat. To může být pravda o magnetu, který se dává na lednici nebo magnetické sponce na vaší peněžence, ale nikdy o telefonu.

brightside.me

Mýtus č.7: Elektromagnetické záření z mobilních telefonů způsobuje rakovinu, předčasný porod a další zdravotní rizika.

Světová zdravotnická organizace je tímto tvrzením znepokojena již od roku 1990 a dosud bylo na toto téma publikováno 25 000 článků. WHO uvádí, že do dnešního dne neexistují žádné důkazy o tom, že by nízkoúrovňová elektromagnetická pole jakýmkoli způsobem poškozovala zdraví člověka. WHO však také říká, že pokud člověk stojí přímo u antény nebo radaru, který vytváří vlny, může se jeho riziko zvýšit.

brightside.me

Mýtus č.8: Dezinfekční ubrousky mohou poškodit obrazovky telefonu.

Existuje populární tvrzení, že váš smartphone je 10 krát špinavější než záchodové prkénko. Dezinfekce obrazovky snižuje riziko nákazy viry a kožními chorobami, jako je akné. Jsou ale dezinfekční ubrousky pro váš telefon bezpečné? Apple říká, že ano, jsou. Navíc pro všechny telefony existuje univerzální mýdlo, které dezinfikuje obrazovky a nepoškodí je.

brightside.me

Mýtus č.9: Dokážete uvařit vejce pomocí chytrého telefonu.

Od roku 2000 lidé vytvářeli falešné „experimenty“, kde „vařili vejce“ pomocí vln, které vycházely z mobilního telefonu. Ve skutečnosti telefony nemohou vařit vejce nebo popcorn, protože nemohou vytvářet takové množství energie potřebné k vaření. I kdyby se všechny vlny z telefonů změnily na ty mikrovlnné, vejce by se ani neohřálo na teplotu těla, než by vaše baterie zemřela.

brightside.me

Mýtus č.10: Bezplatné Wi-Fi je bezpečné.

Bezplatné hotspoty Wi-Fi jsou velmi lákavé a jsou nabízeny jako příjemný bonus na mnoha veřejných místech. Není však bezpečné provádět bankovní operace a zadávat hesla, když používáte veřejné Wi-Fi. Provoz na těchto místech není chráněn, což znamená, že kdokoli může snadno zjistit, jaké stránky navštěvujete a jaké údaje zadáváte. Je lepší používat veřejné Wi-Fi pouze k návštěvě zábavných webových stránek nebo k procházení informací.

brightside.me

Jaká je poslední věc, kterou jste se o smartphonech dozvěděli vy? My právě tu informaci, že z telefonů je neustále vyzařováno jakési vlnění, které škodí lidskému zdraví. A jak jste se dnes mohli dočíst, není to pravda. A co vy? Věříte, že chytré telefony jsou zdraví škodlivé?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama