in

Mýty o kráse? Tyto je na čase vyvrátit!

pixabay.com
Reklama

Jak to tak bývá, standardy krásy se mění a díky tomu vzniká spoustu nových nápadů, myšlenek, konspirací a i mýtů, která mnohdy kdejaká žena ráda poslechne, pokud je v tom byť jen vidina nějakého slíbeného efektu na kráse. Jenže ne vždy jsou všechny tyto rady pravdivé. Proto se dnes spolu podíváme na mýty spojené s krásou, které je na čase vyvrátit.

1. mýtus – nemačkejte pupínky

Všichni tvrdí, že když si vymáčknete pupínek, naskáčou vám díky tomu nové. Vašemu obličeji to ale naopak může prospět. Musíte je jen vymáčknout opravdu až v ten pravý čas.

pixabay.com

2. mýtus – voda léčí suchou pokožku

Voda a ani žádné její nadměrné množství nemůže být příčinou suché pokožky. Vaše pokožka není totiž suchá proto, že nepijete dostatek vody, ale proto, že se z pokožky voda rychle odpařuje.

pixabay.com

3. mýtus – černá zeštíhluje

Černá ve skutečnosti dělá pravý opak. Díky ní budete vypadat větší, protože je jednolitá a vlastně tím upoutáte pozornost na to, co se snažíte skrýt.

pixabay.com

4. mýtus – mytí vlasů každý den je špatně

Mytí vlasů každý den není nic špatného. Vlastně je to v pořádku a naprosto zdravé. Vše navíc závisí na typu vlasů a úrovni aktivity, kterou během dne člověk vyvíjí.

pixabay.com

5. mýtus – dědičných tmavých kruhů pod očima se můžete zbavit

S dědičnou pigmentací pod očima se bohužel nedá nic dělat. Můžete budete hodně spát i vést zdravý životní styl, ale tmavé kruhy zůstanou.

pixabay.com
Reklama

6. mýtus – čím vyšší SPF v krému, tím lépe

Ve skutečnosti nezáleží na tom, jak vysoké je SPF. Opalovací krémy by se měly znovu aplikovat každé 2 hodiny. Pokud se hodně potíte nebo plavete, tak i častěji .

pixabay.com

7. mýtus – přípravky na vlasy opraví roztřepené konečky

Vlasová séra a kondicionéry způsobí, že roztřepené konečky budou méně nápadné, ale problém zcela neodstraní.

pixabay.com

Tak co, dámy a pánové? Kolik z těchto 7 mýtů o kráse jste znali nebo už někdy o nich slyšeli? Nebo jste v ně dokonce věřili? Popravdě, my to tak měli asi u 3 z nich. Proto jsme upřímně rádi, že jsme je mohli dnes vyvrátit.

Tématem jsme se inspirovali na brightside.me

Reklama