in

Reality show Hra na oliheň: Výzva bude mít i druhou řadu! Kdo by nechtěl pohádkovou výhru?

youtube.com
Reklama

Velmi úspěšný seriál Netflixu, Hra na oliheň, se vrátil ve formě reality show. První řada ještě neměla svého vítěze a už bylo oznámeno pokračování druhé řady. Původně se zdálo, že je to příšerný nápad, ale nakonec si tato nevšední reality show na seriálové téma našla své diváky. O soutěžící nouze nebyla, kdo by totiž nechtěl zkusit štěstí vyhrát 4,56 milionů dolarů.

Devítidílná jihokorejská série byla uvedena na podzim roku 2021 a stala se nejsledovanějším dílem v historii Netflixu. Úspěch seriál sklidil z více důvodů, ale jedním bylo i uvedení v době covidu a lockdownů. Doba se trefila přesně a příběh o izolované skupině zoufalců tak dostal úplně jiný rozměr.

Mnozí pak reality show sledovali hlavně proto, že byli zkrátka zvědaví, jak moc se hra podobá originálu. Oběti na životech samozřejmě nebyly, ale když hráč prohrál, explodoval mu sáček s černou barvou. Lepší než kulka do týlu v seriálu samozřejmě. Netflix rozhodně nešetřil a vytvořil hodně věrnou kopii prostředí Hry na oliheň.

Stejně jako v seriálu se zde ukázala jedinečná nepředvídatelnost a živelnost. Skupina 456 různorodých jedinců bojuje o pohádkové peníze a to celých 4,56 milionů dolarů. Složení skupiny je také různorodé: mladí, staří, muži, ženy, gayové, lesby, různých ras a vyznání. Vzhledem k počtu a složení skupiny si nikdo nemůže být jistý svým osudem.

V seriálu byli hlavní hrdinové od začátku daní, ale zde je všechno jinak. „Organizátoři“ pouze poskytují nástroje, jak člověk může soutěž opustit, sami do ní přitom (alespoň oficiálně) nezasahují. Je velice zajímavé pozorovat jak tito lidé fungují ve skupinách, jak funguje davová psychóza, jaký úspěch má manipulace, ale i konformita nebo empatie.

Ve finále zůstali tři hráči – Mai (číslo 287), Phil (451) a Sam (16). Ve stejný den večer se pak o vítězi rozhodlo starou známou hrou kámen, nůžky, papír. „Nebylo pochyb o tom, že se rozhodneme pokračovat,“ prohlásil Brandon Riegg z Netflixu v rozhovoru pro Variety. „Máme z toho úspěchu radost, takže budeme v této franšíze dále pokračovat s našim korejským týmem,“ dodal.

Čerpali jsme z seznamzpravy.cz

Reklama