in

Největší ztracená výhra v historii loterie? Slovák to propásl!

pixabay.com
Reklama

Představte si, že máte v ruce tiket s výherními čísly a život bez finančních starostí, nekonečných dovolených a splněných snů je na dosah. Pro jednoho neznámého Slováka se však tento sen rozplynul ve vzduchu.

V roce 2018 se na Slovensku konala hra LOTO, kde šťastlivec mohl získat jackpot ve výši 5,3 milionu EUR. Tento neuvěřitelný obnos však zůstal nevyzvednutý, protože výherce se v stanovené lhůtě nepřihlásil. Měl na to 35 dní, ale nikdo se neozval. Tato částka se tak stala největší propadlou výhrou v historii slovenské loterie Tipos.

Důvody, proč si výherce cenu nevyzvedl, zůstávají záhadou. Mohlo se stát, že tiket ztratil, zapomněl na něj nebo ho jednoduše nezkontroloval. Je také možné, že výherce zemřel a zpráva o jeho vítězství se k němu nikdy nedostala. Bez konkrétních informací můžeme pouze spekulovat.

pixabay.com

Nejedná se o zcela výjimečný případ. Mluvčí Tiposu, Jana Pohorelská, v rozhovoru pro tvnoviny.sk uvedla, že každoročně zůstávají nevyzvednuté menší výhry. Během pandemie byla lhůta pro vyzvednutí prodloužena na 60 dní, což mělo dát výhercům více času na přihlášení.

Na Slovensku jsou loterie velmi populární a pravidelně mění životy lidí. Na začátku března tohoto roku vyhrál Slovák 4,8 milionu eur, když za svůj tiket utratil jen 2,50 eur. Tento šťastlivec z Košického kraje se stal pátým největším vítězem v historii hry LOTO.

Příběh nevyzvednutého jackpotu ve výši 5,3 milionu EUR slouží jako připomínka, že štěstí může být vrtkavé. Ať už je důvod jakýkoliv, propadnutí této obrovské výhry je tragédií nejen pro výherce, ale i pro všechny, kteří sní o náhlém zbohatnutí. Nezapomínejte si tedy kontrolovat své tikety – nikdy nevíte, kdy se vám může naskytnout životní příležitost.

Tématem jsme se inspirovali na quickbreaknews.com

Reklama