in

Příběh Tomáše (30): Partnerce našli nádor. Místo toho, aby se svěřila, mi bodla nůž do zad.

pixabay.com
Reklama

Tomáš pracuje v zahraničí již několik let a jeho mladší přítelkyně Kristýna studuje poslední semestr medicíny. Žijí spolu již přes 3 roky, mají dva psi a jsou spolu opravdu šťastní. A jelikož byla podváděna v každém vztahu, který kdy měla, bezmezně jí věřil. Jenže pak přišla nemoc…

Tohle se jí nepodobá…

Nedávno jsem byl pracovně vyslán do zámoří a dostal jsem od Kristýny podivný e-mail. Ptala se mě, kdy si můžeme příště zavolat, protože se mnou potřebuje nutně mluvit. Okamžitě jsem jí zavolal, protože takové chování u ní neznám a měl jsem blbý pocit, že je něco v nepořádku… a taky že jsem měl pravdu.

Řekla mi, že před 2 týdny jí byl diagnostikován nádor na mozku. Bylo slyšet, že se bojí. Omluvila se, že mi to neřekla dříve. Nevěděla, jak má něco takového přijmout a tak místo toho, aby mi o tom řekla, přiznala se, že zažila naprosto šílený týden plný drog a alkoholu, chodila ven se svými přáteli a do noci byla pryč. Tohle se jí opravdu nepodobalo.

Musíme si promluvit.

Šel jsem za vedením, vysvětlil jim svoji situaci a odjel domů, abych se mohl o Kristýnu starat. První dva dny byly skvělé – vášnivé a milující, jak to obvykle bývá, když jsem tak dlouho pryč. Jednou večer jsme se však mazlili na pohovce a ona z ničeho nic vypla televizi. “Musíme si promluvit,” řekla a zvážněla.

pixabay.com

Okamžitě jsem se jí začal ptát, jestli jsem neudělal něco špatně, ale pak se mi přiznala. Líbila se s klukem, když jsem byl pryč… a nejen to. Zhroutil jsem se, nikdy to předtím neudělala a opravdu mě to ranilo. Opustil jsem náš byt a šel ke kamarádovi s cigaretou a pivem v ruce.

Telefonát.

Když mi vyprávěla o tom úletu, zmínila se v příběhu o mém dobrém příteli. Šel jsem za ním, abych se zeptal na celou tu věc a nakonec mi i dal číslo toho kluka, se kterým něco měla. Zavolal jsem mu. Ukázalo se, že “šílený týden plný drog” strávila tím, že si přivedla tohoto náhodného chlápka k nám do bytu, za který platím a v naší posteli mě několikrát opilá i střízlivá podvedla.

Konfrontoval jsem ji tváří v tvář a řekla mi na to, že si nic nepamatuje, protože byla úplně zhulená. Viděl jsem však od toho kluka všechny ty esemesky, Snapchaty a snímky obrazovky, na kterých mu říkala, že se nepodobá žádnému jinému muži, kterého kdy potkala. Dokonce jsem viděl i ručně psaný dopis, akty a nebo zprávy den poté, co jsem se za ní vrátil.

Jsem zlomený. Moc jsem ji miloval a ona mi provedla tohle… Všechno, co měla udělat poté, co zjistila onu diagnózu, bylo mluvit se mnou. Ale ne. Zničila všechno, všechny naše společné plány. Přestěhoval jsem se do zahraničí a nechal jsem ji v našem bytě, ze kterého má 90 dní na vystěhování. Co budu dělat ale dál? To ještě opravdu nevím.

Reklama