in

Příběh Sáry (29): Ze srandy jsem otestovala věrnost svého snoubence. Měla jsem to udělat již dříve.

pixabay.com
Reklama

Sára a David se znali jich od střední školy a byli do sebe natolik zamilovaní, že si v den společné oslavy svých 20. narozenin slíbili, že se přesně za 10 let vezmou, pokud budou tou dobou samozřejmě stále spolu. Jak čas plynul, z vrtkavé zamilovaností se stal stabilní vztah, který jim leckdo záviděl a dokonce se rozhodli i pro společné bydlení. Pomalu ale jistě se však začalo schylovat k onomu 10. výročí a podle plánu se i začala chystat svatba. Proč by z ní taky mělo sejít, když se stále milují…. Nebo ne?

Plánování

Stejně jako každý rok jsme i tentokrát v den společné oslavy mých i Davidových narozenin mluvili o svatbě. Jelikož jsme ale oslavili již 29. narozeniny, došlo nám, že už bychom měli začít s plánováním. Nebudu zapírat, velmi jsem se na to těšila a vzala většinu plánování do svých rukou. Nechtěla jsem, aby se s tím David zbytečně trápil. Přeci jen je to muž, který by se ve finále mohl hromady starosti vylekal a ještě by mi utekl. Nechala jsem jej proto zařizovat pouze svůj vlastní oblek a svatební kytici.

Se zbytkem jsme si poradila sama spolu s pomocí od mojí nejlepší kamarádky. Ani nevím co bych bez ní dělala. Všechny ty nudné oficiálnosti byly hned o něco zábavnější a já alespoň že zapomínala na ten stres, který jsme z onoho velkého dne měla. I když jsem o tom věděla 10 let dopředu, stále mi to tak nějak nedocházelo… A nyní se to už dělo.

Popíjení plodí nápady.

Po jednom takovém extra dlouhém dni, kdy jsme spolu s mojí nejlepší kamarádkou Terezou vybírali šaty, jsme se rozhodlo jít posedět k ní na byt, popít si a naplánovat poslední detaily týkající se mojí rozlučky se svobodnou. David byl té noci na noční směně, tak jsem na tom neviděla nic špatného a s nápadem jsem souhlasila. Koupili jsme si proto s Terezou dobré víno, nějaké ty brambůrky, slané sýry a rozjeli plánování posledních drobnosti nad sklenkou vína. A nečekaně se to zvrtlo.

Začalo to tím, zda bych nechtěla na své rozlučce se svobodnou striptéra, pokračovalo debatou o tom, co bych ještě před uzavřením manželství chtěla zažít a skončilo to u zajímavé debaty o tom, zda vím, co bude David dělat o své rozlučce se svobodnou a jestli nemám strach, že by mě mohl pře svatbou podvést. Rozhodli jsme se proto pod vlivem alkoholu pro zajímavý experiment, u kterého jsme si myslela, že již dávno znám odpověď. Rozhodně bych však nečekala, že se budu mýlit.

pixabay.com

Plán V?

Nazvali jsme to plánem V jako věrnost. Přesně tu jsem si totiž chtěla u Davida vyzkoušet, i když jsme si předem myslela, že pár týdnů před svatbou znám správnou odpověď. Navíc byl nápad naprosto jednoduchý a tak průhledný, že by na něj skočil jen opravdu naivní nebo zoufalý muž.

V pátek, kdy chodívá David s kamarády do baru, se Tereza krásně oblékla, nahodila výraznější líčení a šla do onoho stejného podniku na pár drinků s puštěným nahráváním zvuku na telefonu. Jelikož na ni bůh s vnadami opravdu nešetřil, nemusela si brát ani nic vyzývavého a stejně se na ni upíraly zraky celého baru… A dokonce ani netrvalo dlouho a měla společnost.

Společník za všechny prachy.

Jak večer plynul, došel za ní na pár slov naprosto každý kamarád z Davidovy party. Pokoušeli se o laciné nabalování, kupování drinků nebo dvojsmyslné návrhy. David však stálé seděl a k ničemu se neměl. Asi o 4 hodiny tak Tereza brala misi za úspěšnou a začala se zvedat k odchodu. Při placení však zjistila, že její účet již někdo zaplatil. Rozhlédla se, aby mohla dotyčnému poděkovat a najednou viděla Davida, jak stojí vedle ní a usmívá se.

“Snad se nezlobíš, že jsem ti to zaplatil. Tak nějak se již loučím se svobodou a chtěl jsme si splnit svůj sen,” byla slyšet na nahrávce Davidova slova. “Jaký sen prosím tebe?” Odpověděla mu se smíchem Tereza. “Víš, jelikož mám v sobě pár panáků na posilněnou, konečně si troufám ti to vše říci… Navíc bez zvědavých uší,” pokračoval a jeho hlas začal pomalu ztrácet na intenzitě. “Od doby, co si se u nás doma objevila se Sárou poprvé, na tebe nemohu přestat myslet. Jsi tak nádherná… Ano, Sáru mám rád a vezmu si ji, ale s tebou je to jiné… Cítím tam tu touhu, vášeň a chtíč,” řekl polohlasně. “Nesahej na mě! Jak tohle můžeš udělat Sáře pár týdnů před svatbou?!” zazněl Terezin hlas následovaný rychlými kroky pryč z baru.

To byl konec nahrávky a já zůstala jen nevěřícně poslouchat s otevřenou pusou asi o půl hodiny později od samotného incidentu. Jak mi to mohl jen udělat? Vždyť věděl, že je to má kamarádka! A co když něco podobného dělává v baru každý pátek? Hlavou se mi začaly rojit myšlenky, jeda horší než druhá. Mluvil z něj jen alkohol? Nebo mě opravdu nemiluje? A co když to byl jen nevinný flirt?

Jsem naprosto bezradná. Vím jen, že o svatbu opravdu nestojím a hned ráno ji zruším. Je velmi šokující vidět svého milovaného i z jiného úhlu pohledu. Jen upřímně lituji, že jsem něco takového neudělala již dříve. Zatím to totiž vypadá, že jsem jen ztratila 10 let s člověkem, který to se mnou ani nemyslí vážně.

Reklama