in

Příběh Evy (28): Přítel se vyhýbal komunikaci o svatbě. To, co jsem náhodou zjistila, mě úplně zaskočilo.

Reklama

V malém městě, kde každý zná každého, žije Marek, třicetipětiletý muž, který se na první pohled zdá být šťastný. Má toho v životě hodně – přítelkyni Evu, se kterou vychovává společnou dceru Aničku, práci, která ho naplňuje, a domov plný smíchu a lásky. Avšak za touto fasádou štěstí se skrývá tajemství, které Marek pečlivě ukrývá.

Eva, o osm let mladší a s energií, která osvěžuje každou místnost, do které vstoupí, se nemůže zbavit pocitu, že jejich vztah je něčím poznamenán. I přes svou otevřenost a lásku, kterou Markovi vyjadřuje, cítí z jeho strany určitou odtažitozt k tématům, které by takovýto dlouholetý pár měl řešit. Přestože spolu mají dítě a sdílejí společný život, Marek nikdy neprojevil zájem o svatbu, což v Evě vyvolávalo otázky a pochybnosti.

Rozhodnuta odhalit pravdu, Eva začala pátrat po tom, co by mohlo být příčinou Markova odmítání. Po mnoha dnech a týdnech plných nejistoty a úvah se jí nakonec podařilo získat odpověď, kterou by se nedozvěděla nebýt ohromné náhody. Marek seděl u notebooku a řešil pracovní cestu do Barcelony. Při objednávání letenky požádal Evu, jestli by mu nepodala jeho občanku, na které bylo napsáno, že je Marek ženatý. Nastala hádka, kterou do té doby ještě ani jeden nezažil. Vyšlo najeho, že Marek byl stále ženatý se svou ex-přítelkyní, se kterou se rozešel před deseti lety. Rozvod se Marek tehdy rozhodl odložit. Jeho vysvětlení bylo plné lítosti; rozvod s ex-přítelkyní byl pro něj vyčerpávající proces, kterému se chtěl vyhnout za každou cenu. Ale nyní, když byla pravda odhalena, uvědomil si, že jeho rozhodnutí ovlivnilo nejen jeho vlastní život, ale i životy těch, na kterých mu nejvíce záleželo.

Eva, nyní postavená před pravdu, která vrhala stín na jejich vztah, stála na rozcestí. Zjištění, že Marek ji celou dobu zatajoval tak zásadní informaci, ji hluboce zasáhlo. Pocity zrady a zklamání se mísily s láskou k Markovi a společné dceři. Zároveň si uvědomila, že jejich vztah, tak, jak ho znala, byl postaven na neúplné pravdě. A to bolí.

Eva musela zvážit, co toto odhalení znamená pro jejich společnou budoucnost. Láska a závazek k jejich dceři byly neotřesitelné, ale mohla překonat pocit zrady a znovu důvěřovat Markovi?

Reklama