in

Příběh Evy (36): Po 10 letech vztahu na mě čekal šok. Místo svatby platím hypotéku sama.

pixabay.com
Reklama

Příběh Evy je o tom, jak se jí změnil nejen život, ale i pohled na lásku a vztahy obecně. Bylo to v období, kdy si myslela, že mám všechno, co potřebuje, a že našla svou životní lásku. Jenže to ještě nevěděla, jak šeredně se spletla.

Jako z pohádky.

Žila jsem se svým partnerem Oldřichem ve spokojeném vztahu. Bydleli jsme spolu v malém bytě už 8 let a zdálo se, že máme před sebou celý život. Jednoho dne ale přišla změna. Oldřich přišel dříve z práce, připravil romantickou večeři se svíčkami a růžemi, a poté mi položil otázku, kterou jsem věčně čekala – požádal mě o ruku. Samozřejmě jsem řekla ano, a bylo to jako z pohádky.

Rozhodli jsme se, že posuneme náš vztah ještě o krok dál. Začali jsme hledat větší byt, koukat po nových možnostech a přemýšlet o budoucnosti i dětech. Nakonec jsme si na hypotéku koupili krásný nový byt, všechno se zdálo zcela dokonalé. Byli jsme plní naděje a malovali si krásný zbytek života. Ale pak přišel ten šok.

pixabay.com

Maily….

Jednoho dne, když jsem byla v bytě sama, jsem narazila na něco, co změnilo všechno. Na počítači zůstal přihlášený mail Oldřicha a našla jsem zprávy, které vše změnily… Byly plné vášně a detailních popisů o setkání s jinou ženou a jak se na sebe zase moc těší. Začala jsem číst a postupně se mi rozsypával svět kolem mě. Zprávy naznačovaly, že mě podvádí a už nějakou dobu.

Bylo to jako rána do břicha. Cítila jsem se zrazená a ztracená. Byla jsem připravena věřit mu do konce světa, a najednou se ukázalo, že všechno, co jsme měli, bylo založeno na lži. Rozhodla jsem se, že tuto bolestnou situaci ukončím. Vyhodila jsem ho z bytu a rozhodla se, že si zasloužím někoho, kdo mě bude skutečně milovat a respektovat. Proč mě ale o tu ruku žádal? To vážně nepochopím…

Reklama