in

Příběh Jaroslava (34): Potkal jsem ženu, která je pro mě vším. Jeden z nás se ale musí obětovat.

pixabay.com
Reklama

V životě Jaroslava visí ve vzduchu jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě. Jde o příběh, který se týká mého vztahu a ženy jeho života. Volbou mezi srdcem a rozumem.

Dilema

Poznal jsem ji před několika lety na internetu, když jsem vůbec nečekal, že se v mém životě objeví někdo tak zvláštní. Brzy jsme zjistili, že máme spoustu společných zájmů, názorů a cílů. Naše konverzace byly plné smíchu, porozumění a dlouhých hodin dopisování online. Stala se mým opěrným bodem, někým, na koho jsem se mohl vždy spolehnout… Někým, do koho jsem se bezhlavě zamiloval.

Nicméně byl tu jeden problém – vzdálenost. Žila stovky kilometrů daleko, a náš vztah byl v podstatě vztahem na dálku. Zamiloval jsem se do ní natolik, že jsem si oznámil, že chci být s ní až do konce svého života. Navíc, ona to cítila stejně. Jenže tady začalo dilema.

pixabay.com

Důležitý krok

Měl jsem svůj domov, který jsem zdědil po svých rodičích. Byl jsem připojen k tomuto místu mnoha vzpomínkami a citovými pouty. Na druhé straně, moje současná práce mi přinášela stres a neuspokojení. Bylo mi jasné, že pokud mám vztah na dálku přesunout do reálného světa a být s ní, budu muset udělat obětavý krok. To znamenalo opustit svůj dům a hledat novou práci v blízkosti jejího bydliště.

Můj mozek mi říkal, že je to hloupost, že bych neměl opouštět svůj domov a vzdávat se pohodlí a jistoty, které mám. Na druhou stranu srdce říkalo, že je to jedinečná příležitost pro lásku a štěstí, a že bych měl naslouchat svým emocím.

Křižovatka

Nyní jsem na této křižovatce svého života, váhající mezi tím, co mi říká srdce, a co mozek. Je to těžké rozhodnutí, ale vím, že když mám ženu, která je pro mě vším, stojí to za to. Možná budu muset opustit svůj dům, ale budu to dělat s nadějí, že najdu nový domov u ní.

Reklama