in

Příběh Filipa (38): Dostal jsem svoji ženu do stejné firmy, kde pracuji. Skončil jsem bez práce.

pixabay.com
Reklama

Jak Filip zjistil, i zdánlivě dobrý záměr může mít nepředvídatelné následky. Chtěl jen pomoci své manželce po mateřské dovolené, a skončilo to mnohem hůř, než očekával. On je totiž nyní ten nezaměstnaný!

Ambice,…

Manželka a já jsme se rozhodli, že ji najdeme práci ve firmě, kde sám pracuji. Vím, že práce tam není nijak těžká nebo namáhavá, a měla by alespoň nějaký příjem do začátku. Navíc věděla, jak tato funguje firma, protože jsem jí o ní často vyprávěl. Zkrátka, všichni jen “dělají, že dělají” a zbytečně na nic neupozorní, protože otázka propouštění stále vysela ve vzduchu.

Jenomže jakmile začala pracovat, všechno se změnilo. Místo toho, aby jen tak pracovala a dělala to, co všichni kolem, začala prosazovat své nápady a ambice. Neustále přicházela s inovativními nápady na zlepšení procesů a efektivity. Ano, musí se nechat, že se do toho vážně vrhla po hlavě a ničeho se nebála, ale nyní za to zpětně nejsem vůbec rád.

pixabay.com

 Opak.

Postupně se tak ukázalo, že to, co jsem považoval za své poměrně bezpečné pracovní místo, se začíná měnit. Její nadšení a snaha přivedla firmu k tomu, že si potvrdila, že oddělení, kde pracuji i já, vydělávalo málo peněz a že je třeba provést restrukturalizaci. Prostě si raději nechají pár aktivistů než více lidí.

Bohužel, když díky tomu firma začala řešit své zisky, přišel na řadu i personál. A já? Nečekaně jsem se ocitl právě na seznamu těch, kteří byli propuštěni. Bylo to pro mě tvrdé probuzení, protože jsem doufal, že jsem udělal dobrou věc tím, že jsem přivedl svoji manželku do firmy, ale vlastně to pro mě znamenalo spíše pravý opak.

Nebude lhát, jsem na ni opravdu naštvaný a nevím, co mám dělat. Můj vyhazov neudělala úmyslně, ale její přehnaná aktivita za to prostě mohla… Jak na ni teď nemám být naštvaný?

Reklama