in

Příběh Marie (32): Osudovou lásku jsem potkala na terapii. Místo vzájemné pomoci však nastal opak.

pixabay.com
Reklama

Byl podzim, když se Marie poprvé dostala na terapii pro sexuálně závislé. Byla jsem zoufalá a ztracená. Její závislost na sexu ji ovládala a pokaždé, když si slíbila, že se zklidní a změní své chování, padla jsem do stejných pastí. Ale pak potkala ho – Matěje. Matěj byl také na terapii kvůli své sexuální závislosti. Byl to charismatický muž s pohledem, který dokázal rozdmýchat plameny v jejím nitru. Když se poprvé setkali ve skupině, cítila nepopsatelnou přitažlivost. Jejich oči se střetly a ona věděla, že se něco změní. A taky že změnilo, jenže ne tak úplně podle plánu.

Destrukce.

Postupem času jsme začali spolu trávit více času. Rozuměli jsme si, navzájem jsme sdíleli své bolesti a vzájemně se podporovali v naší cestě za uzdravením. I když nás to oba dva lákalo, drželi jsme se, překonávali společně ten velký chtíč a dopřávali jsme si sex jen v té “zdravé míře”. Ale pak se náš vztah začal komplikovat.

Naše závislost na sexu se stala společným jmenovatelem našeho vztahu. Místo, abychom se vzájemně podporovali a pomáhali si v terapii, propadli jsme se spolu ještě hlouběji do propasti naší závislosti. Bylo to jako nekonečný začarovaný kruh, ve kterém jsme se navzájem posilovali v našich destruktivních činech.

Rozhodnutí.

Naše setkání začala být jedním velkým místem závislosti. Bez ohledu na to, jak moc jsme si před terapií slibovali, že se změníme, náš vztah nás stále více táhl dolů. Stali jsme se otroky naší vášně, která nás sice spojovala, ale zároveň nás ničila.

pixabay.com

Postupem času jsem si začala uvědomovat, že musím přijmout odpovědnost za své činy. Začala jsem mít totiž díky přemíře sexu zdravotní problémy… Musela jsem se tak postavit tváří v tvář své závislosti a rozhodnout se, že ji překonám. Ale s Matějem po mém boku to bylo mnohem obtížnější.

Sebeobnova.

Nakonec jsem se rozhodla, že musím udělat radikální krok. Musela jsem se od Matěje oddělit a věnovat se své vlastní uzdravující cestě. Bylo to bolestivé rozhodnutí, ale věděla jsem, že je to nezbytné pro mou vlastní sebeobnovu. On sám totiž mé prosby zmírnit bral na lehkou váhu.

Od té doby uběhlo mnoho měsíců. Stále jsem na terapii a aktivně pracuji na své sexuální závislosti. Vzpomínky na Matěje jsou stále živé, ale naučila jsem se, že zdravý a vyrovnaný vztah nemůže být založený na závislosti. Musím nejprve najít sama sebe a nalézt lásku a respekt vůči sobě, než mohu být připravená na zdravý vztah s někým jiným.

Možná se někdy v budoucnosti se naše cesty s Matějem ještě zkříží nebo v to alespoň doufám,… tolik jsem ho milovala a tak moc mě přitahoval. Ale tentokrát bychom měli být oba silnější a připravenější na to, abychom se podporovali a nebyli sobě destruktivní.

Reklama