in

Příběh Lubora (35): učitelka ve školce prováděla dceři něco, co jen tak nerozdýchám!

pixabay.com
Reklama

Lubor s manželkou asi jako všichni rodiče velmi dlouho váhali, zda dát jejich dcerku Viktorku do školky a kdy je nejvhodnější doba. I když jim srdce říkalo něco jiného, nakonec se nechali přemluvit okolím a dcerku dali do mateřské školky hned ve 3 letech. “Musí přece do kolektivu a musí si zvyknout. Všechny děti ze začátku pláčou, to je normální” říkali. Co se ale skutečně za zavřenými dveřmi ve školce dělo?

Bylo pro nás velkým překvapením, že odloučení od rodiny dcerce nijak nevadilo. Vše vypadalo zalité sluncem a tak jsme si se ženou oddychli, že jsme pro dcerku udělali to nejlepší co jsme mohli a překonali svůj strach. Po nějaké době ale přišel obrovský zlom. Viktorka začala večer velmi špatně usínat a rána byla ještě horší. Nechtěla vstávat, nechtěla snídat, nechtěla se oblékat a za žádnou cenu nechtěla do školky. Scény hned od rána byly šíleně vyčerpávající. Viktorka plakala a vztekala se. Při příchodu do školky to bylo úplné srdcervoucí drama.

pixabay.com

 

“To je normální chlácholila nás učitelka. Všechny děti si občas popláčou, jakmile odejdete, bude naprosto v pořádku a pláč ustane”. A tak jsme udělali obrovskou chybu a Viktorku jsme neposlechli. Do školky jsme ji nadále dávali, i přesto že tak strašně protestovala. Já jsem ale pojal podezření, že za tím pláčem, něco musí být. Nicméně učitelky mě ujišťovaly, že ve školce se Viktorce nic zvláštního neděje, ani jí nikdo neubližuje. Tak jsem se rozhodl pátrat na vlastní pěst.

pixabay.com

Sehnal jsem si nenápadné nahrávací zařízení, které jsem umístil Viktorce do kapsičky abych zjistil, co se ve školce děje. To se na něj nahrálo mě ale nenapadlo ani v nejhorších snech. Při klasickém odpoledním odpočinku, kdy Viktorka nechtěla spinkat jí učitelka říká: “Koukej si lehnout do té postele, nebo uvidíš”. Viktorka protestovala a plakala, že spinkat nechce, že chce domů za maminkou. Načež bylo na videu jasně slyšet jak na ní učitelka vyloženě křičí: “Já jsem ti jasně řekla, zalehni do té postele!” a pak její řev doplnili tupé rány.

Ano! Opravdu! Tahle šílená ženská, která by měla být podporou pro malé děti, fackovala moji dceru za to, že nechtěla spinkat a chtěla k mamince. Situaci jsem ihned samozřejmě řešil s vedením školy. Vedení se k situaci nijak nepostavilo, pouze onu učitelku na nějakou chvíli stáhli od dětí. Učitelka se z toho zhroutila a šla na pracovní neschopnost. Viktorku jsme do školky již nedali a půjde tam, až bude sama připravena. Dávejte pozor na své děti a věřte jim. Nám se nedůvěra nevyplatila.

Reklama