in

Příběh Kamily (27): Na gynekologii mi řekli nečekaný verdikt. Nyní se bojím o svůj vztah.

pixabay.com
Reklama

Kamila si žila spokojený život se svým partnerem, se kterým se opravdu milovali. Rodinu však ještě neplánovali a aby se nemusela Kamila cpát antikoncepčními prášky, rozhodla se pro jiný druh ochrany. Jenže to nevěděla, jaké nepříjemné překvapení na ni čeká. 

Prohlídka.

Byla jsem na pravidelné gynekologické prohlídce a nikdy by mě nenapadlo, že se z toho stane začátek tak komplikovaného příběhu. Předtím jsem užívala běžné antikoncepční pilulky, ale rozhodla jsem se, že zkusím nitroděložní tělísko, což byla změna, kterou jsem považovala za lepší.

Na gynekologii mě přivítali milým personálem, a vše začalo vypadat jako rutinní procedura. Ale pak se stalo něco, co mi změnilo život. Během zavádění nitroděložního tělíska lékař zjistil, že mám něco s dělohou. Byla to věta, kterou jsem nečekala a která mě zasáhla jako blesk z čistého nebe.

Těhotenství.

Lékař mi vysvětlil, že mám malou, nestálou a zvláštně pootočenou dělohu. Tento problém znamená, že mám velmi malou pravděpodobnost donosit dítě a pravděpodobně bych potratila opravdu brzy v těhotenství, pokud bych však vůbec otěhotněla.

pixabay.com

To, co jsem se dozvěděla, mě zasáhlo. Znělo to jako špatný sen, který bych si nikdy nepřála zažít. I když jsem nad dětmi ještě nepřemýšlela, věděla jsem, že jednou nastane den, kdy se s přítelem rozhodneme založit rodinu, jenže já mu tuto možnost nebudu moci dát.

Dilema…

Náhle jsem se ocitla před dilematem. Měla jsem se svým partnerem sdílet tento šokující objev a riziko, které nám přináší, nebo to mělo zůstat mým tajemstvím? Náš vztah nám dokonale klapal a to poslední, co jsem chtěla, bylo, aby mě opustil. Neznám snad chlapa, který by se nechtěl stát otcem.

Jenže mám mu lhát a dělat, že všechno dopadlo na jedničku? A co za pár let, až mi tělísko vytáhnou, začneme se snažit a ono to “překvapivě” nepůjde? Jsem v koncích… Nechci o něj přijít.

Reklama