in

Příběh Šimona (29): Dlouholetá známá potřebovala pomoct. Jedna návštěva mi změnila život.

pixabay.com
Reklama

Šimon se snažil zotavit z bolestného rozchodu a najít způsob, jak se vyrovnat s osamělostí. Rozhodně by ho tak nenapadlo, že se sám s raněnými city stane “vrbou” pro velmi blízkou osobu, kterou potká podobný osud jako jeho samotného. A ještě méně očekávaný bylo to, jak to celé dopadlo.

Mluvení a mluvení.

Byla to chladná noc, kdy mi zazvonil telefon. Volala kamarádka, kterou jsem dlouho neviděl a neslyšel. Byla v rozpacích, brečela a potřebovala někoho, komu by se mohla svěřit. Dozvěděl jsem se, že ji její přítel podváděl a vyhodila ho z bytu. Byla na dně, neměla nikoho, kdo by jí poskytl oporu.

Nechal jsem všechno stát, sedl jsem na svou motorku a jel za ní. Sám jsem totiž byl po velmi bolestném rozchodu a věděl jsem, že ani nechtěl být v tu chvíli sám. Byla to sice delší cesta, ale neváhal jsem ani na vteřinu. Když jsem k ní dorazil, byla v zoufalství a potřebovala někoho, kdo by ji naslouchal. Strávili jsme noc spolu, dlouhé hodiny jsme mluvili o vztazích, o lásce, o tom, jaké to je, když se cítíte zrazeni.

Zmatek a vzrušení.

Během těchto rozhovorů jsme popíjeli alkohol, až jsme se stali hodně uvolnění a upřímní. Byla to noc, kdy jsme sdíleli své nejhlubší pocity a myšlenky. Ale byla to i noc, kdy se začaly vlnit emoce, které jsem nečekal.

pixabay.com

Když byla noc na ústupu a svítalo, něco mezi námi se změnilo. Začala se na mě svůdně dívat a já si začal všímat toho, jak krásná a dokonalá je. A zdálo se, že i ona začíná vnímat mě jinak než jen jako kamaráda. Byl to zmatek a zároveň vzrušení.

Ten okamžik.

Začali jsme se líbat, osahávat, hladit a najednou jsme byli v objetí,.. spolu v posteli. Byla to okamžiková reakce na všechny ty pocity, které jsme prožívali. Byl to vzrušující a zároveň nečekaný okamžik.

Ráno jsme se probudili v náručí toho druhého a uvědomili si, co se to stalo. Byli jsme spolu, avšak už ne jako kamarádi. Za jednu noc se mezi námi vytvořilo něco silného a nečekaného a to vzájemná láska. Nikdy jsem si nemyslel, že se může něco takového stát, ale jak jsem zjistil život je nepředvídatelný a láska se může objevit i ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.

Reklama