in

Největší pizza na světě! Padl nový rekord.

instagram.com
Reklama

O Guinessově knize rekordů určitě slyšel každý z nás. A jak zajisté víte, každý rok vychází nová a nová vydání této encyklopedie, která nám poskytují ty nejaktuálnější možné dosažené rekordy. A jak to tak vypadá, nyní v ní nastala změna díky pizze! 

Pizza – velmi oblíbené jídlo mnoha lidí, které si mnozí z nás objednávají i několikrát do měsíce či dokonce týdne. Můžeme si ji objednat v různých velikostech. Nejčastěji se však jedná o 32 cm, 40 cm, 45cm nebo 50 cm. Co když vám ale řekneme, že byla vytvořena tak obrovská pizza, že se zapsala do světových rekordů?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eric Decker (@airrack)

Držitelem rekordu je nadnárodní řetězec s občerstvením Pizza Hut, kdy jeho zaměstnanci 18. ledna 2023 vytvořili tu největší pizzu na světě! Měřila neuvěřitelných 1300 m². Celá tato šílenost se uskutečnila v Los Angeles za pomoci slavného amerického YouTubera Air Racka

Celkem tato pizza měla 68 000 kousků a po změření do Guinessovi knihy rekordů byla rozkrájena a rozdána charitám. Bylo na ni použito 6 193 kilo těsta, 2 244 kilo omáčky, přibližně 630 500 kousků salámu a více než 3 992 kilo sýra.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Krishna Chatpar (@life_of_kchops)

Nevíme jak vy, ale my jsme z této představy dostali až neuvěřitelnou chuť na pizzu. A v tento moment se hned nabízí otázky: Která příchuť je vaše nejoblíbenější? Patříte mezi milovníky pizzy a patří podle vás ananas na pizzu?

Tématem jsme se inspirovali na people.com

Reklama