in

I jeho předek byl kdysi VLK aneb NEJMENŠÍHO psa na světe si dáte do DLANĚ!

youtube.com youtube.com
Reklama

Jakého zástupce psovitých šelem si představíte kdy se řekne PES? Je to německý ovčák, zlatý retrívr, jezevčík, doga, bišonek nebo úplně jiná rasa? A co se vám vybaví když slyšíte pes do kabelky? Samozřejmě, že čivava. O těch je tahle vlastnost díky jejich velikosti dobře známá. Dvouletá čivava Pearl se však minulý týden stala současným nejmenším psem na světě. Vejde se nejen do kabelky, ale i do vaší dlaně!

Ne všichni jsme zastánci malých plemen psů, ale ti kteří ano, rozhodně už čivavu mají nebo nad ní uvažují. Co se týče místa je opravdu skladná. Na rozdíl třeba od německé dogy. Když se zamyslíme nad tím, že obě tato plemena mají společného předka – vlka, je to až k neuvěření.

Čivava rekordmanka se jmenuje Pearl a jsou jí dva roky. Narodila se 1. září 2020 na Floridě. Od narození byla velmi malinká. Vážila pouze 28 gramů, což je zhruba stejně jako mysli tyčinka. Naděje na to, že jednou překoná rekord nejmenšího psa světa byly u ní předpokladem. Předchozí rekordmankou byla totiž její příbuzná a mají to tedy v genech.

Komisaři z organizace Guiness World Rekords provedli oficiální měření a to ukázalo, že Pearl měří v kohoutku pouze 9,12 centimetru a na délku má 12,7 centimetru. Její současná hmotnost činí 553 gramů. Pro srovnání se na webu Guiness World Records uvádí, že je Pearl velká asi jako jednodolarová bankovka nebo nejdelší jazyk žijícího psa.

A co o psíkovi řekla majitelka? Je jí Vanesa Semler z Orlanda na Floridě a popisuje Pearl jako veselého a akčního psa, který je stále tak trochu štěně. Ráda si dá kuřecí nebo tuňáka a podle Vanesy se ráda obléká. To však bude spíš záležitost majitelky.

Narozdíl od historického rekordmana je však Pearl ještě obr. Nejmenším zaznamenaným psem byl ve čtyřicátých letech trpasličí jorkširský teriér, jenž měřil pouze 7,11 centimetru na výšku a 9,53 centimetru na délku.

A co vy? Jakého máte doma psa?

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama