in

Nehoda v Bratislavě: agresivnímu řidiči hrozí doživotní trest

facebook.com instagram.com
Reklama

Představte si. Čekáte ve městě na zastávce MHD. Jdete se pomalu kouknout k tabuli, v kolik vám to přesně jede a najednou vám přímo za zády projede auto rychlostí 110 km/h. Smete lidi, kteří stáli za vámi. Otočíte se. Co následuje pak, je noční můra, kterou nechce nikdo zažít. Než dorazí záchranné složky, jdete pomáhat vy. Podobně popsal svědek tragickou dopravní nehodu, která se stala v neděli v Bratislavě. Ze záběru nehody mrazí v zádech.

K hrůzné nehodě došlo v neděli kolem 22:15 na autobusové zastávce v centru Bratislavy. Nacházeli se tam hlavně mladí lidé, čekající na autobus, který je měl odvézt na internát. Opilému řidiči, který svým bezohledným počinem zabil pět lidí, bylo naměřeno 1,6 promile alkoholu v krvi. Dalších pět lidí bylo zraněno.

Na zastávce se v době incidentu nacházelo více osob. Hasiči je museli vyprostit z vozidla i z pod něj. Řidičem byl generální sekretář slovenského deaflympijského výboru Dušan Dědeček. Svědkové potvrdili, že auto značky Škoda Superb zastavilo až desítky metrů za zastávkou, jako kdyby řidič vůbec nebrzdil.

„Řidič několikanásobně překročil povolenou rychlost a po nehodě se choval agresivně k policistům a záchranářům,“ řekl policejní prezident Hamran. Jako spolujezdec seděl v autě Dědečkům syn, rovněž opilý.

„Ve smyslu zákona mu hrozí trest odnětí svobody na dvacet až pětadvacet let, nebo trest odnětí svobody na doživotí,“ konstatovala slovenská policie na sociální síti. Jeho čin byl překlasifikován z usmrcení na všeobecné ohrožení. Vyšetřovatel žádá uvalení vazby.

Všem pozůstalým přejeme upřímnou soustrast a i když to již vyhaslé životy nevrátí, doufáme ve spravedlivý trest. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě..

Čerpali jsme z novinky.cz, seznamzpravy.cz

Reklama