in

Policie v USA za rok 2022 zabila NEJVÍCE lidí za posledních 10 let!

samswey.carto.com
Reklama

Jak tomu na začátku každého nového roku bývá, ohlédneme se do minulosti a na základě statistik, které již nyní mají kompletní data, si můžeme rok 2022 zhodnotit. Konkrétně dnes to vak nebude žádné vtipné téma. Jde totiž o policii v USA a jejich rekordní počet zabití!

Americká nezisková organizace, která se zabývá mapováním policejní brutality, zveřejnila na své internetové stránce (jako každý rok) přehlednou mapu a různé grafy, jejichž výsledky jsou opravdu k zamyšlení. V roce 2022 totiž policie zabila neuvěřitelných 1176 lidí!

 

Pokud by se vám náhodou zdálo, že 1176 lidí je na rozlohy celých Spojených států málo, tak se pletete. Ve skutečnosti to je totiž nejvíce za posledních 10 let! V průměru to v tom případě znamená, že připadá 3,2 obětí na jeden den. Dalším smutným faktem navíc je, že z celého roku 2022 bylo pouze 12 dní, kdy nedošlo k žádným úmrtím…

Nemilé zjištění je také to, že barva pleti má v USA velký vliv na to, zda budete pravděpodobně obětí policejního násilí či nikoli. I když totiž černoši tvoří jen 13% populace Spojených států, představovali 24% z celkového počtu zabitých policií. To znamená, že černoši jsou obětmi 2,9x častěji, než bílí lidé.

I když víme, že probíhají různé soudy s policisty, kteří jsou i nakonec odsouzeni a uvězněni, celkový počet zabití ze strany policie neustále roste a drtivá většina strážců zákona nebude nikdy potrestána. Pokud tomu nevěříte, tak statisticky se jedná konkrétně o pouhých 0,3% policistů, kteří jsou za své činy odsouzeni v porovnání s 98,1% těch, kteří za to, co udělali, nikdy potrestáni nebudou.

No nejsou to na dnešní „civilizovanou dobu“ smutná čísla?

Čerpali jsme z vice.com, mappingpoliceviolence.us a mappingpoliceviolence.org

Reklama