in

MrBeast “zavedl vodu” do Afriky? Něco takové ještě nikdo neudělal!

youtube.com
Reklama

Celosvětově nejúspěšnější YouTuber a jeden z nejvlivnějších lidí za rok 2023, který působí pod přezdívkou Mr.Beast, kolem sebe opět „rozčeřil vodu“. Naposledy přišel s nápadem na show, kterou mnozí označují za psychologické mučení. A nyní? Nyní spasil Afriku!

Jeden z nejznámějších zahraničních YouTuberů MrBeast je známý především svými velice propracovanými videi, do kterých dává nejen neskutečné množství peněz, ale i dobré úmysly. Veškeré jeho investice se mu několikanásobně vrací, protože jeho videa mají zhlédnutí v řádech stovek milionů. A jak to zatím, vypadá, jde od jednoho extrému ke druhému.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený MrBeast (@mrbeast)

Drtí extra drahá auta, staví nebezpečné pasti, platí lidem operace, za koledu dává lidem domy a svým posledním videem opravdu všechny šokoval. Vydal se totiž na výlet po Africe, kde vybudoval 100 studní, čímž poskytl čistou pitnou vodu až pro 500 000 lidí!

V 10 minutovém videu dále můžeme vidět, že i daroval školám různé školní pomůcky, jako je například nový nábytek, projektor, míče, počítače, tabule a tak dále. V jednom městečku se dokonce i rozhodl, že vybuduje most přes řeku, který spojuje vesnici s místními školami a nemocnicí, avšak díky vodě je často ničem. I tomuto problému je však konec.

I když se jedná o vážně velkorysé gesto, kterým vyřešil spoustu problémů, nedočkal se jen samé chvály. Ve finále totiž schytal i kritiku a to za to, že tím dal africkým úřadům najevo, jak dokáže “jeden bílý milionář” změnit zemi, o kterou by se měli starat tamní úřady, avšak finance očividně mizí jinam, než by měli a pro lidi tak vláda nedělá tolik, jak by měla.

A co říkáte na toto video vy? Myslíte si, že udělal dobře?

Reklama