in

Mikýř se spojil s Ministerstvem dopravy. Co říká jejich nová kampaň?

youtube.com
Reklama

Společně s Ministerstvem dopravy ČR se Mikýř pustil do nové kampaně. Varuje tak před nebezpečím, které skrývá zdánlivě nevinné používání mobilu za volantem. Od roku 2024 také nově hrozí za tento přestupek pokuta až 10 tisíc korun. A jaké je video natočené pro BESIP?

Patříte mezi ty, kteří při řízení automobilu mobil používají? A nemusí to být jen odpovídání na zprávy, volání nebo sledování videí, ale třeba i pouštění hudby a další. Žádná z těchto činností rozhodně není za jízdy bezpečná – pokud tedy zrovna řídíte. Svěřit to můžete buď spolujezdci nebo v neodkladných případech zastavit. Ale kolik z nás tohle skutečně dodržuje?

Sami sebe se zeptejte, věnujete se pokaždé řízení na 100 procent? Česká asociace pojišťoven tvrdí, že mobil při řízení někdy používá až neskutečných 34 procent řidičů. To je zhruba každý třetí. Na první pohled se to možná nezdá nebezpečné, ale faktem je, že loni kvůli nepozornosti za volantem zemřelo 53 lidí. To je 13% ze všech smrtelných nehod.

Ani fakta Vás nepřesvědčily a stále si myslíte, že se vás to netýká, že vy se přece díváte na silnici a jen mrknete do mobilu? Pak se koukněte na nejnovější video od Mikýře, které natočili pro BESIP. Pokud znáte jeho styl humoru, dokonce se u toho dobře pobavíte. To se stane možná i v případě, pokud ho vůbec neznáte, jen jste ho třeba zaregistrovali v Survivoru.

“Kdyby naši předci nechtěli, abychom používali mobil v autě, tak proč ho nazvali autoMOBIL?” je jen jedna z mála Mikýřových hlášek v nové kampani, nazvané Kamarádi v automobilu. Osvětové video je jasné, stručné, výstižné, vtipné.

Ministr dopravy Martin Kupka upozornil, že ve spolupráci s Mikyskou připravili videa, která „mluví hlavně k mladším řidičům jejich jazykem“ a dokážou je lépe oslovit. „Za poslední roky jsme se celkem naučili předávat důležité informace humornou formou, což se, doufám, povede i v tomto případě,“ přeje si sám Mikýř

Dopravních statistiky říkají, že za posledních deset let stoupla četnost přestupků nedovoleného držení telefonu za jízdy o téměř 50 %. Držení mobilu je z bodovaných přestupků 3. nejčastější. Pokud jde o souhrn všech dopravních nehod, nepozornost za volantem drží dokonce smutné prvenství: jde o nejčastější příčinu dopravních nehod na našich silnicích.

Čerpali jsme z youtube.com, elektrickevozy.cz

Reklama