in

Máte problém večer usnout? Vyzkoušejte zaručený tip z TikToku!

pixabay.com
Reklama

Špatně se vám večer usíná a v noci se budíte častěji než byste si přáli? Pomoci vám může velice jednoduchý nápoj. Vyrobíte si ho sami jen ze tří surovin. Spánkový elixír se stal virálním na TikToku už v roce 2023. Vyzkoušíte ho?

Problémy se spánkem nám ovlivňují celý následující den. Pokud je nespavých dní příliš, hledáme jakékoliv jednoduché řešení. Na sociálních sítích vyvolal pozornost nápoj s názvem Sleepy Girl Mocktail.

@nataliesoutlet as someone who can’t sleep, I APPROVE 🍸💤🛌 try this tonight! #sleep #sleepygirlmocktail #nightinmylife #nightroutine #fyp ♬ original sound – Natalies Outlet

Na výrobu zázraku na dobrý spánek potřebujeme pouze tři ingredience: višňový džus, hořčík v prášku a perlivou vodu. Do poloviny sklenice nalijeme džus. Přisypeme hořčík z lékárny a nakonec dolejeme perlivou vodou. Úžasný koktejl si vychutnáme třicet minut až hodinu před spánkem.

Lidé na sítích si koktejl pochvalují a zaručují, že po něm usnete jako nemluvně. Ale proč zrovna tato kombinace? Asi nejdůležitější ingrediencí je právě hořčík. „Přispívá k normální činnosti nervové soustavy, může pomoci zmírnit stresové příznaky, jako je únava, podrážděnost, nespavost, poruchy soustředění, svalové napětí a bolesti,“ vysvětlila psycholožka a nutriční poradkyně Zuzana Douchová.

Višňový džus reguluje přirozenou hladinu spánkového hormonu melatoninu, který je velice důležitý pro správný biorytmus organismu. Pití višňové šťávy hodinu předtím, než jdeme spát, pomáhá zklidnit tělo i mysl a naladit se na spánek. Perlivou vodu doléváme proto, abychom sklenici dolili něčím nesladkým. Místo bublinek můžeme však dolít i vodu neperlivou.

I kdyby na vás Sleepy Girl Mocktail nefungoval, jeho příprava se může stát důležitým rituálem před usnutím. Zdravý spánek můžeme navodit také vypnutím elektroniky minimálně hodinu před ulehnutím, nepřejídáním se na noc, celkovým zklidněním i chozením spát každý den ve stejný čas.

Čerpali jsme z prozeny.cz, wikipedia.org

Reklama