in

Nemůžete spát? Dejte si koktejl z TikToku! Jeho složení má pomoct ke kvalitnímu spánku

archiv.hn.cz
Reklama

Na sociální síti TikTok se od února rozjel trend, ve kterém uživatelé tvoří takzvaný “spánkový” koktejl. Jeho složení by mělo dopomáhat ke kvalitnímu a klidnému spánku. Významný učitel medicíny potvrdil informaci, že by se kvalita spánku měla zlepšit, jiný zásadní vliv však na spánek nemá. Uživatelé však tvrdí, že se nikdy nevyspaly lépe.

Nepřerušovaný a klidný spánek je cílem téměř všech lidí. Pokud patříte mezi ty, kteří nemají se spánkem během noci problém, pak jste mezi velmi malým procentem. Pokud však špatně spíte tak nezoufejte, hned několik uživatelů na platformě TikTok vymyslelo lék, díky kterému se vám bude spát o mnohem lépe.

@shop_with_mia Sleeping beauty essentials 🍒🍒🍒#cherryaid #sleepygirlmocktail #magnesium #serotonin #sleepingproblems #wellgard @Wellgard ♬ Chillest in the Room – L.Dre

Trend, který se “koktejlem nespavosti” zaobírá, se jmenuje Sleepy Girl Mocktail a lidé v něm dělají koktejl pro klidné spaní. Dle všeho by se v koktejlu měly nacházet následující ingredience: třešňový džushořčík v práškuperlivá voda. “Je to nejlepší věc na spaní! Díky tomuto koktejlu jsem spala 8 hodin vkuse,” píše jedna z uživatelek.

Dle výzkumů však není jednoznačné, zdali tento koktejl opravdu pomáhá k lepšímu spánku. Ačkoliv je jistá pravděpodobnost, že by koktejl z těchto ingrediencí opravdu mohl spánku napomáhat, stoprocentně to není univerzální “lék” pro každého. “Kombinace všech těchto látek by mohla zlepšit kvalitu spánku, nijak zásadně ho však neovlivní,” píše ředitel spánkové medicíny na univerzitě, Wissam Mansour.

Inspirovali jsme se z: antiyoutuber.cz

Reklama