in

Like house: Rasismus ve vile influencerů?

instagram.com instagram.com
Reklama

Je to už druhý týden, co se na kanálu Prima Show vysílá třetí řada úspěšné reality show s influencery (hlavně TikTokery), Like House. Pořad, jenž je populární hlavně mezi mladšími lidmi, se může pyšnit velkou sledovaností.

Celý koncept je založen na seskupení známých lidí, kteří se nastěhují na pár měsíců do luxusní vily. Tito lidé zde mezi sebou soutěží. Tvoří například videa, kde parodují jeden druhého nebo se naopak snaží vyzdvihnout jeho kvality. Právě tato soutěž se odehrála v jednom z minulých dílů. Bylo to ale fiasko.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený LIKE HOUSE 3 (@likehouse.cz)

Soutěž spočívala v tom, že se influenceři seskupili do dvojic a každý z dvojice měl natočit video, kde paroduje toho druhého. Vojta Medlen měl parodovat Davida Nguyena. David má vietnamský původ, a tak si Vojta dělal ve videu srandu z toho, že pořád jí jen a jen rýži, která je na východě velmi populární, a že nezná nic jiného. To se samozřejmě nelíbilo produkci kvůli náznakům rasismu, a tak Vojta dostal od umělé inteligence upozornění.

Sám David ale řekl: “Vojta za mnou osobně i přišel, jestli může udělat tohle a tohle”. Vojta tedy neprovedl tohle parodování za Davidovými zády. Můžeme tedy Vojtův čin hodnotit pozitivně z hlediska toho, že se Davida zeptal a neudělal nic, co by se jemu samému nelíbilo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený LIKE HOUSE 3 (@likehouse.cz)

Taktéž je ale důležité si uvědomit, že pořad je cílen na děti a teenageři, které si velice rychle a snadno přejímají zvyky a trendy z televize. Toto chování by pak sami mohly použít například na svých spolužácích stejného etnika jako je David, a oni by už takto “v pohodě” reagovat nemuseli. 

Jak se vám jinak prozatím líbí další řada Like House? Už víte, která z nich byla pro vás tou nejlepší?

Reklama